16.03.2018/10:19

Allegro i Poczta Polska stworzą ogólnopolską sieć paczkomatów?

Największy serwis aukcyjny na polskim rynku oraz narodowy operator pocztowy chcą uruchomić sieć paczkomatów. Informację podała piątkowa „Gazeta Wyborcza”. Ma to być odpowiedź na działania rosnącej w siłę konkurencji.

Z ustaleń dziennika wynika, że rozmowy między obiema firmami trwają od dłuższego czasu. W ramach umowy pojawić miałoby się ok. tysiąca paczkomatów. Serwis aukcyjny zająłby się ich dostarczeniem i zapewnił ruch, a Poczta odpowiadałaby za kwestię logistyczną.

Gazeta przewiduje, że taki ruch jest odpowiedzią na stale rosnącą pozycję Amazona i AliExpress na polskim rynku. Do tej pory Allegro w kwestii paczkomatów współpracowało z InPostem, jednak po zeszłorocznych zmianach we władzach spółki pojawiła się niepewność, co do dalszej współpracy. Rozwój nowych urządzeń razem z Pocztą Polską ma zapewnić stabilność.

Poczta Polska jest obecnie czwartym graczem na rynku pod względem dostarczanych paczek z udziałem na poziomie 15 proc. Liderem pozostaje DPD, za nim plasują się UPS i DHL.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.