13.09.2021/09:06

One Fulfillment by Allegro - Allegro.pl ma nową usługę logistyczną dla sprzedawców. Jak działa? [WIDEO]

One Fulfillment by Allegro – tak nazywa się nowa usługa oferowana przez serwis swoim sprzedawcom. Obejmuje przechowywanie, pakowanie i dostawę towarów, a także obsługę klienta podczas całego procesu dostawy.

Na razie jest to pilotaż dla kilkudziesięciu sprzedawców, ale już w pierwszym kwartale przyszłego będzie dostępna dla szerszego grona sprzedających.  Jak przekonuje Allegro ci, którzy zdecydują się z niej skorzystać będą mogli zaoferować swoim klientom nie tylko szeroki wybór metod dostawy, ale przede wszystkim jej dotarcie już następnego dnia po zakupie lub nawet tego samego dnia.

– Dzięki usłudze One Fulfillment planujemy jeszcze bardziej skrócić czasy dostaw, obniżyć koszty i poprawić przewidywalność dla klientów. Klienci docelowo będą mogli także dokonać zakupu od wielu sprzedawców z jednego centrum magazynowego, a zamówienie zostanie wysłane jedną paczką, co jest zarówno bardziej ekonomiczne jak i ekologiczne – mówi Grzegorz Czapski,  Business Development Officer w Allegro.

Dodaje, że sprzedawcy będą mogli dzięki temu uatrakcyjnić swoje oferty i istotnie zwiększyć sprzedaż. Odciążeni zostaną z konieczności kierowania częścią operacji logistycznych. Pozwolić ma to również na utrzymanie wysokiej jakości dostaw nawet podczas szczytów sprzedażowych, takich jak święta.

Allegro uruchamia swoja usługę logistyczną w A2 Warsaw Park, gdzie dysponuje powierzchnią 36 500 mkw . Niemal 2 800 mkw stanowią biura i przestrzeń wypoczynku dla pracowników. Docelowo łączna powierzchnia operacyjna Magazynu Allegro z systemem wewnętrznych antresol wyniesie 65 300 mkw.

W nowym magazynie Allegro do końca 2022 roku zatrudnienie znajdzie docelowo 1200 pracowników.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także