17.04.2020/09:55

Allegro ma nowe rozwiązanie dla małych przedsiębiorców

Małe lokalne firmy, na których działalność negatywnie wpłynęła trwająca pandemia, mogą teraz za darmo sprzedawać swoje produkty przez internet na Allegro Lokalnie. Sprzedaż będzie bezpłatna od 16 kwietnia do 31 maja, w nowej kategorii o nazwie „Lokalny ryneczek”. Będą w niej umieszczane wyłącznie oferty dotyczące niezbędnych produktów, takich jak żywność, środki higieny osobistej, kosmetyki, produkty dla zwierząt i rośliny.

Od kiedy obowiązują obecne ograniczenia, wiele lokalnych firm, często prowadzonych przez właścicieli lub rodzinę, takich jak kwiaciarnie, piekarnie czy sklepy spożywcze, musiało zostać zamkniętych. Klienci zaczęli szukać kontaktu ze swoimi ulubionymi lokalnymi sprzedawcami w mediach społecznościowych i próbują organizować lokalne dostawy. Właściciele lokalnych biznesów również starają się ponownie stanąć na nogi i dotrzeć do klientów. Jednak bez odpowiedniej infrastruktury właściwie niemożliwe jest zaproponowanie alternatywy np. dla lokalnych targowisk, a jednocześnie zapewnienie bezpieczeństwa przy zakupach przez internet.

Od 16 kwietnia do 31 maja „Lokalny ryneczek” utworzony w Allegro Lokalnie pozwoli właścicielom lokalnych firm wznowić sprzedaż online za darmo i dotrzeć do klientów z ich okolicy, a nawet z całego kraju. Jedynym warunkiem jest to, że muszą sprzedawać produkty pierwszej potrzeby.

– W obliczu obecnej pandemii wspieramy sprzedawców i nowe firmy, zwłaszcza z sektora MŚP, które chcą zmienić sposób funkcjonowania i przestawić się na handel przez internet. Do tej pory przeznaczyliśmy 16 mln zł na pakiet wsparcia dla sprzedawców i wciąż szukamy nowych sposobów niesienia pomocy – komentuje Damian Zapłata, członek zarządu Allegro.

– Zauważyliśmy, że najmniejsze lokalne firmy, często prowadzone przez ich właścicieli, potrzebują jeszcze łatwiejszego sposobu na rozpoczęcie handlu przez Internet. Dlatego postanowiliśmy dać im możliwość wystawiania produktów na Allegro Lokalnie, które do tej pory było zarezerwowane wyłącznie dla osób prywatnych. W ten sposób mogą wystawić swoje produkty w ciągu kilku minut i natychmiast dotrzeć do nowych klientów, oferując metody płatności i dostawy, które zapewnią bezpieczeństwo zakupów – dodaje.

„Lokalny ryneczek” na Allegro Lokalnie tworzy kilka kategorii produktów, które są niezbędne Polakom w życiu codziennym podczas izolacji. Są to: żywność, produkty higieny osobistej, kosmetyki, produkty dla zwierząt i rośliny. Allegro Lokalnie umożliwia sprzedawcom oferowanie bezpiecznych płatności online i różnych metod dostawy, dzięki czemu mogą bezpiecznie wysyłać produkty, unikając kontaktu z innymi. Dostępna jest również możliwość odbioru osobistego i dostawa od drzwi do drzwi, a sprzedawcy są informowani o tym, w jaki sposób zorganizować to bezpiecznie i odpowiedzialnie. Podobnie jak całe Allegro Lokalnie, te transakcje również objęte są Programem Ochrony Kupujących. Sprzedawcy nie muszą się dodatkowo rejestrować – wystarczy ich konto na Allegro. Dzięki temu programowi klienci otrzymają jeszcze szerszy wybór produktów, które będą mogli kupić od lokalnych sprzedawców bez konieczności wychodzenia z domu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.