12.08.2022/23:12

Allegro ma sposób na dyskonty. Dobre rokowania dla platformy w obliczu nadchodzącego kryzysu

Spółka Allegro poinformowała, że wskaźnik GMV, czyli łączna wartość towarów sprzedanych wzrósł od początku lipca o ok. 23-27 proc. r/r. Zarząd spółki zakłada wzrost wzrost GMV w II połowie 2022 r na poziomie 15-25 proc. r/r.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

7 komentarzy

 • Nickt 19.08.2022

  Chłopie, ogarnij się. Na Allegro płacisz prowizję od CENY SPRZEDAŻY, a nie od ZYSKU. Czyli płacisz te np. 8% prowizji od 110zł w tym przykładzie podanym przez @żal. Tak więc zgadza się, 8.80zł prowizji od 110zł co stanowi lwią część zysku.

 • Artur Kraśnicki 17.08.2022

  Do żal: 8% z 10 zł to wg ciebie 8,80? Zarówno twoja matematyka jak i różne "argumenty" są z kosmosu. Jesteś klasycznym przykładem czczej paplaniny. To chyba twój sposób na dowartościowanie się.

 • żal 14.08.2022

  Allegro zabiera sprzedawcom nawet 80% zysku ze sprzedaży. Policzcie, jeżeli kupią coś za 100zł i sprzedadzą za 110zł, a prowizja wynosi np. 8% to znaczy, że z zysku 10zł aż 8.80zł oddają w prowizji. Pozostaje 1.20zł co i tak nie jest czystym zyskiem sprzedawcy bo dochodzą wszelkie koszty, wysyłka, itd.

  Także cały ten portal zmusza wręcz sprzedawców do rżnięcia wielkich marży generując drożyznę lub kombinowania z niepełnowartościowym towarem albo tandetą. A także do ograniczenia oferty bo wiele produktów jest nieopłacalnych po prostu.

 • stopwysokimprowizjaallegro 14.08.2022

  allegro stało się za pazerne. wystarczy porównać cenę produktu na allegro i cenę w sklepie internetowym tego samego sprzedawcy. Nic dziwnego że sprzedawcy muszą wystawiać na allegro wyższą cenę o ich prowizje inaczej by dokładali do tego interesu. jeszcze trochę i platformy typu shoppy ich wykoncza

 • manager 14.08.2022

  Brednie z niskimi cenami, jak każdy sprzedawca dolicza z 20% prowizji serwisu do ceny. Allegro chciałoby być postrzegane jako tanie i pobierać wysokie prowizje od transakcji , ale kto zna ceny to widzi jaka jest rzeczywistość.

 • Nijt 14.08.2022

  Myślę że to bardziej shopee ma sposób na dyskonty

 • Nickt 13.08.2022

  Co za brednie z tymi niskimi cenami. Zwłaszcza cukru - od 8 do 10zł za kg. Stokrotka - 5zł. Lek chciałam kupić, jony wapnia, cena w aptece 41zł, cena na Allegro - 54zł. Twaróg sernikowy 1 kg - cena w sklepie od 8 do 12zł (różni producenci), cena na Allegro - 18-22zł (takie same marki). Mogę wymienić jeszcze ze 100 popularnych produktów, które są droższe niż w sklepach stacjonarnych bądź internetowych.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także