14.09.2020/12:04

Allegro nie wyklucza kolejnych akwizycji po E-bilecie i FinAi

Szykujące się do debiutu na GPW na jesieni br. Allegro nie wyklucza kolejnych akwizycji - wynika z wypowiedzi prezesa spółki Francoisa Nuytsa udzielonej podczas poniedziałkowej telekonferencji.

- W przeszłości pokazaliśmy już naszą zdolność do przeprowadzania akwizycji. Przez ostatnie półtora roku kupiliśmy E-bilet, największą platformę do zakupu biletów na koncerty w Polsce, a także fintech FinAi - wskazał menedżer. - W dalszym ciągu będziemy bardzo taktycznie patrzeć na świetne biznesy, które mogłyby stanowić korzyść dla naszej bazy konsumentów - zapowiedział Nuyts.

Konferencja Allegro została zorganizowana w związku z potwierdzonym przez spółkę w poniedziałek zamiarem przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej akcji, kierowanej do inwestorów instytucjonalnych i detalicznych. Oczekuje się, że oferta obejmie emisję nowych akcji na kwotę około 1 mld zł, a także sprzedaż akcji przez obecnych akcjonariuszy, w tym fundusze private equity oraz część dyrektorów i członków kierownictwa grupy.

Według "Financial Times", wycena Allegro może sięgnąć aż 10-12 mld euro, co uczyniłoby spółkę największym podmiotem na GPW. Kliknij, aby przeczytać więcej na temat planów spółki związanych z IPO.

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także