12.10.2020/19:20

Allegro podczas debiutanckiej sesji na GPW ustanowiło spektakularne rekordy. E-commerce staje się graczem wagi ciężkiej

Debiut Grupy Allegro na warszawskiej giełdzie okazał się historycznym przebojem. Spółka szturmem wdarła się na indeks WIG 20 – prawdopodobnie od razu na pozycję lidera. Także obroty walorami Allegro przekroczyły wszystko, z czym inwestorzy mieli do czynienia od początku funkcjonowania rynku kapitałowego w Polsce.

Wyniki na zamknięciu inauguracyjnej dla Allegro sesji na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych nie zostawiają żadnych wątpliwości. Z kursu odniesienia w wysokości 43 zł akcje spółki poszybowały do wartości równo 70 zł. Oznacza to wzrost o 62,79 proc. Tyle mogli zarobić w jeden dzień szczęśliwcy, którym udało się nabyć walory w ramach emisji (redukcja kupna sięgnęła 85 proc.).

Wzrosty z pierwszego dnia notowań wywindowały Allegro na pozycję niekwestionowanego króla polskiej giełdy. Kapitalizacja spółki – bez wchodzenia w szczegóły – ociera się o 70 mld zł, podczas gdy drugi na mecie CD Projekt, producent gry komputerowej „Wiedźmin”, wart jest nieco ponad połowę tej kwoty.

Jest zatem wielce prawdopodobne, że GPW w ramach tzw. korekty nadzwyczajnej umieści Allegro na czele indeksu WIG20.

Przy okazji Allegro pobiło parę innych historycznych rekordów. Liczba transakcji na papierach spółki w trakcie inauguracyjnej sesji przekroczyła 102 tys. Łączna wartość obrotu akcjami dosłownie o złotówki otarła się o magiczną barierę 4 mld – wyniosła 3 mld 999 mln 406 tys. zł. Dotychczasowym liderem w tym zakresie była państwowa spółka ubezpieczeniowa PZU, która podczas debiutu przed dziesięciu laty odnotowała obroty w wysokości 2,55 mld zł.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • nicky 12.10.2020

    Ale dajcie te zdjęcie z balonem allegro, ono sporo mówiło ;)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także