18.09.2020/21:46

Allegro rozszerza współpracę z Inpost i będzie rozwijać nowe usługi natychmiastowej dostawy

Allegro przedłużyło współpracę z Inpost w zakresie usług paczkomatowych dla Allegro Smart! na kolejne 7 lat. Wieloletni kontrakt zakłada rozwój nowych usług szybkiej dostawy do Paczkomatów, w tym dostawy natychmiastowej, tego samego dnia oraz dostawy w weekendy. Umowa obejmuje również nowe, ulepszone warunki pakietu usług "Allegro Send", które zostały wynegocjowane przez Allegro w imieniu sprzedających.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej współpracy z firmą Inpost dlatego zdecydowaliśmy się ją przedłużyć na kolejne 7 lat. Współpraca z Inpost to szybkość dostawy, największa w kraju i stale powiększana sieć odbioru oraz darmowe dostawy z Allegro Smart! To wszystko elementy, które pozytywnie wpływają na komfort kupujących podczas korzystania z naszej platformy - powiedział Francois Nuyts, prezes Allegro.

- Satysfakcja klientów przekłada się bezpośrednio na wyniki naszych sprzedawców, dla których szybkość dostawy i wynegocjowana przez nas cena usług Inpost zwiększa atrakcyjność ich oferty - dodał Francois Nuyts.

- Jest to kontynuacja wieloletniego strategicznego partnerstwa dwóch dynamicznie rozwijających się firm. Umowa ta umacnia partnerskie relacje Inpost i Allegro na kolejnych kilka lat – komentuje podpisanie umowy Rafał Brzoska, Prezes Zarządu Inpost.

Allegro koncentruje się na ciągłym wzmacnianiu satysfakcji kupujących dotyczącej dostaw zakupionych produktów, zwiększając odsetek przesyłek dostarczanych w ciągu 1 do 2 dni , ze szczególnym naciskiem na dostawy następnego dnia. Obecnie dostawy ok. 30% zamówień Allegro są realizowane w kolejnym dniu roboczym od momentu zakupu, a ponad 75% w ciągu dwóch dni. Inpost jest wiodącym dostawcą usług ostatniej mili dla e-commerce w Polsce i na dużą skalę dostarcza przesyłki krajowe następnego dnia.

Dzięki nowemu kontraktowi Allegro będzie dalej rozwijać innowacyjne usługi logistyczne, w tym dostawy tego samego dnia, a wkrótce wprowadzi również "natychmiastowe" dostawy do Paczkomatów. Wskaźnik NPS dostaw Allegro wynosi +51 i wyprzedza w tym zakresie wszystkich innych graczy rynkowych. Natomiast NPS dla dostaw Allegro Smart! jest na imponującym poziomie +84 Wskaźnik NPS dla samego Inpostu to również +84 co potwierdza efektywność współpracy obu firm z korzyścią dla kupujących.

Dostawy do paczkomatów i punktów odbioru są najbardziej popularne wśród użytkowników programu Allegro Smart! Liczba korzystających z  Allegro Smart! ciągle rośnie i na koniec czerwca 2020 r. było ich 2,1 miliona. Allegro widzi tutaj duży potencjał do dalszego rozwoju - w tej chwili jedno na sześć gospodarstw domowych w Polsce korzysta z Allegro Smart!. Nowa umowa z Inpost stawia nowe, jeszcze wyższe wymagania związane z szybkością dostaw, co spowoduje, że klienci Smart! będą zdecydowanie bardziej zadowoleni z zakupów.

Nowa umowa określa również nowe standardy jakości w umowie ramowej "Allegro Send", z której korzysta 117 tysięcy firm sprzedających na Allegro. Usługi "Allegro Send" są bardzo popularne zwłaszcza wśród małych i średnich sprzedawców Allegro, ponieważ warunki umowy są bardziej korzystne niż te negocjowane indywidualnie.

- Ważnym elementem nowego wieloletniego kontraktu jest innowacyjność i wspólna praca nad rozwojem nowych usług, które pozytywnie zaskoczą klientów - skomentował Grzegorz Czapski, dyrektor rozwoju biznesu Allegro.

- Wdrażamy wspólnie usługi dostaw tego samego dnia do paczkomatów. Będziemy również rozwijać innowacyjne na skalę światową usługi "natychmiastowej dostawy" do paczkomatów. Dzięki temu rozwiązaniu klienci będą mogli odebrać przesyłkę z wybranych paczkomatów natychmiast po dokonaniu zakupu".

- Innowacyjność jest na stałe wpisana w kod DNA Inpost. Podpisując wieloletnią umowę z Allegro zapewniamy naszemu partnerowi możliwość uczestniczenia w rozwoju naszych produktów oraz dostosowania formatu usług do oczekiwań tej części klientów Inpost, którzy są wspólni dla obydwu firm. Sądzę, że już wkrótce będziemy mogli wspólnie poinformować o nowościach w ofercie Inpost dostępnych dla klientów Allegro – powiedział Adam Aleksandrowicz, CFO Inpostu.

Allegro rozpoczęło już pierwsze testy nowej usługi natychmiastowej dostawy. Na platformie trwa obecnie przedsprzedaż popularnej gry na konsole i komputery FIFA 21 - Edycja Mistrzowska. Kupujący będą mogli ją odebrać z paczkomatów Inpost tuż po północy w dniu premiery 6.10.2020. Podczas ostatnich premier tego typu produktów 90% kupujących odebrało zamówioną grę w pierwszych minutach po północy.

Opublikowane ostatnio przez Allegro wyniki za pierwsze półrocze 2020 pokazują dynamiczny wzrost liczby kupujących i stale powiększającą się liczbę sprzedających wykorzystujących potencjał platformy. Nowa umowa uwzględnia obecną dynamikę, w której Inpost zobowiązał się do stopniowego podnoszenia poziomu usług. W okresie obowiązywania umowy strony zobowiązały się do świadczenia wzajemnych usług marketingowych, w tym do dalszego eksponowania marki Allegro na paczkomatach Inpost.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Lenora 19.09.2020

    Nie tylko allegro widzi duży potencjał ;) Szczerze to gdyby nie mozliwość odbioru w paczkomacie, nie miałabym allegro smart. Zamawiam karmę dla kota, produkty wegańskie i trudno dostępne w sklepach na potęgę, a dodatkowo zawsze jeszcze mogę coś nadać dla mojej rodzinki, bo szybkie nadania za 10 zł to czyste złoto. :) mam nadzieję, że tę współprace można już uznać za stałą :)

  • Lenora 19.09.2020

    Nie tylko allegro widzi duży potencjał ;) Szczerze to gdyby nie mozliwość odbioru w paczkomacie, nie miałabym allegro smart. Zamawiam karmę dla kota, produkty wegańskie i trudno dostępne w sklepach na potęgę, a dodatkowo zawsze jeszcze mogę coś nadać dla mojej rodzinki, bo szybkie nadania za 10 zł to czyste złoto. :) mam nadzieję, że tę współprace można już uznać za stałą :)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.