27.03.2020/15:24

Allegro uruchomiło pakiet wsparcia dla sprzedawców na czas koronakryzysu

Spółka Allegro uruchomiła dla sprzedawców wart 16 mln złotych pakiet wsparcia, który pomoże im przetrwać trudniejszy czas. Celem jest wsparcie zarówno obecnych sprzedawców, jak i nowych firm dotkniętych ograniczeniami sprzedaży w związku z koronawirusem, chcących rozpocząć sprzedaż online przy zerowych kosztach prowizji.

- Małe i średnie przedsiębiorstwa są bardzo ważną częścią polskiej gospodarki. Tworzą miejsca pracy oraz zapewniają dochody i usługi rodzinom w całej Polsce. Są także podstawą gospodarki cyfrowej. W obecnej, niespotykanej dotąd sytuacji, firmy internetowe stały się niezbędne w zapewnianiu Polakom dostępu do produktów i usług potrzebnych w życiu codziennym. Jesteśmy najpopularniejszym miejscem internetowych zakupów w Polsce, to dla nas wielka odpowiedzialność i dlatego będziemy współpracować z polskimi firmami, aby zapewnić konsumentom szeroki dostęp do codziennych produktów - mówi Francois Nuyts, CEO Allegro.

- Będziemy nadal inwestować w programy i rozwiązania, które mogą mieć najbardziej pozytywny wpływ na życie Polaków i na polską gospodarkę - dodaje Nuyts.

W ubiegłym tygodniu Allegro ogłosiło wartą 21 mln zł inwestycję, dzięki której każdy klient za darmo i bez dodatkowych warunków może przez miesiąc korzystać z bezpłatnych dostaw w ramach Allegro Smart!. W ten sposób pomagamy Polakom zorganizować swoje życie w trudnych czasach i zrobić zakupy online bez żadnych kosztów dostawy. 1 kwietnia firma uruchomi wart ponad 16 milionów złotych „Pakiet wsparcia dla sprzedających”. Pomoże on obecnym sprzedawcom utrzymać biznes i lepiej zarządzać  przepływem gotówki a nowym firmom, szukającym nowych kanałów online, obniży koszty rozpoczęcia sprzedaży. 

W ramach pakietu: 

• wydłużony zostanie termin płatności dla małych firm z 14 do 60 dni; 

• miesiące bez płacenia prowizji dla nowych polskich sprzedawców niezależnie od skali działalności; 

• łatwy dostęp do pożyczki z cashbbackiem do 4,5 tysiąca złotych dla sprzedawców prowadzących jednoosobową  działalność gospodarczą;

• wstrzymane zostały wcześniej ogłoszone podwyżki opłat,  dzięki czemu sprzedawcy oszczędzą 8,5 miliona złotych.

Mali i średni sprzedawcy później zapłacą za usługi. Firma wydłuży termin zapłaty prowizji za usługi Allegro z 14 do 60 dni. Dotyczy to 54 tysięcy obecnych małych i średnich sprzedawców. Przedłużenie okresu płatności włączymy automatycznie.

Allegro zaoferuje nowym przedsiębiorcom, którzy zdecydują się zacząć oferować swoje produkty na platformie 3 pierwsze miesiące działalności bez prowizji. Dzięki temu będą mogli łatwo rozpocząć sprzedaż w internecie. W ostatnich latach Allegro oferuje różne programy promocyjne dla nowych sprzedawców, obniżając prowizję od sprzedaży zwykle o 20% do 50%. W wyjątkowych okolicznościach podejmujemy wyjątkowe działania, dlatego rabat wynosi teraz 100% i obowiązuje dłużej.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.