28.10.2020/13:42

Allegro w dwa tygodnie dochrapało się statusu najcenniejszej spółki na warszawskiej giełdzie

W ciągu dwóch tygodni akcje Allegro podrożały o 129 proc., a spółka, jako pierwsza z tych notowanych wyłącznie na warszawskim parkiecie, osiągnęła 100 mld zł kapitalizacji – informuje portal wirtualnemedia.pl

W momencie giełdowego debiutu, który miał miejsce 12 października wartość Allegro została wyceniona na 44 mld zł. Cena walorów spółki mocna poszła w górę już pierwszego dnia notowań – z 43 do 70 zł za akcję. W tygodniu ich kurs ustabilizował się w przedziale 80-85 zł. Kolejne wzrosty nastąpiły w zeszły piątek - z 85,37 do 89 zł, oraz w miniony poniedziałek - do 91,70 zł i wtorek, kiedy akcje osiągnęły rekordową cenę 98,48 zł. Oznacza to, że podrożały one aż o 129 proc., a wycena giełdowa spółki po tym kursie wynosiła 100,08 mld zł. Tym samym Allegro zostało najcenniejszą spółką notowaną wyłącznie na warszawskiej giełdzie, deklasując poprzedniego lidera - producenta gier CD Projekt, którego wycena jest prawie trzykrotnie niższa.

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, wzrostom cen akcji Allegro sprzyjało to, że przez ostatnie dwa tygodnie spółka została włączone do kilku ważnych indeksów giełdowych: w tym indeksu WIG20, gdzie zastąpiła mBank, a także w WIG30, w którym zajęła miejsce Energi. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także