11.08.2020/18:49

Allegro wprowadza zmiany ułatwiające handel

Od początku września będą obowiązywały nowe przepisy w regulaminie Allegro. Zmiany mają ułatwić kupowanie i sprzedawanie. Będą utrudnienia w obronie materiałami pirotechnicznymi.

Jedną z ważniejszych zmian jest ograniczenie w sprzedaży materiałów pirotechnicznych. Usługa Allegro Smart! nie będzie dostępna w kategorii Fajerwerki, a do listy towarów zakazanych serwis dodaje petardy hukowe. W ofertach z materiałami pirotechnicznymi sprzedawcy będą mogli udostępnić metody dostawy tylko tych przewoźników, którzy gwarantują bezpieczny transport takich przedmiotów. Oznacza to, że nie będzie można zaoferować ich dostawy za pośrednictwem: GEIS, Poczta Polska, Pocztex, DB Schenker, DHL, X-press, DPD. 

Ponadto zgodnie z unijnym zakazem promowania sprzedaży mleka początkowego, usługa Allegro Smart! nie będzie dostępna dla ofert w tej kategorii. Sprzedawcy nie będą mogli też włączyć opcji promowania tych produktów. Wynika to z prawa unijnego opartego na zaleceniach, aby karmić piersią do 6 miesiąca życia.

Ważne dla klientów będzie też, że w kategorii Kolekcje i sztuka będą potwierdzać licytację powyżej 1000 zł kodem SMS, który otrzymają od serwisu. Ponadto serwis uwzględni w regulaminie, że we wniosku o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących nie zawsze wymaga zdjęcia dokumentu tożsamości. Nie będzie trzeba go dodawać, jeśli konto Allegro było aktywowane przelewem i kodem aktywacyjnym lub podczas zakupów.

Dla sprzedających serwis udostępnia nowe narzędzie “Wysyłam z Allegro”  które ułatwi nadawanie przesyłek bezpośrednio z konta Allegro. Będzie w nim można utworzyć i wydrukować etykiety oraz zamówić odbiór paczek przez przewoźników ze wskazanego przez sprzedającego adresu. Sprzedający na kontach firmowych nie będą nawet musili zawierać umów z przewoźnikami, jeśli skorzystają z niektórych metod dostawy UPS, DPD czy Poczty Polskiej, za które rozliczą się wygodnie bezpośrednio z Allegro.

Inne zmiany korzystne dla sprzedających to m.in.: akcja promocyjna dotycząca przesyłek poza Allegro Smart!, możliwość powiązania wielu kont sprzedającego na Allegro i łatwego przełączania się między nimi, uwzględnienie w regulaminie, że przy neutralnym i wyższym poziomie jakości sprzedaży rabat transakcyjny (zwrot prowizji) będzie można dostać automatycznie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także