19.12.2016/13:20

Alma Market pod lupą krakowskiej prokuratury

Prokuratura Okręgowa w Krakowie wszczęła śledztwo ws. "ewentualnego doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem kontrahentów spółki Alma Market - podaje bankier.pl, powołując się na rozmowę PAP z rzecznikiem krakowskiej prokuratury.

Szczegółowe informacje na temat śledztwa nie są udzielane. Wiadomo jedynie, że zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożone zostało przez kilku kontrahentów Almy, w tym przez spółkę świadczącą na rzecz delikatesowej sieci usługi ochrony.

Przypomnijmy, w miniony czwartek Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieście postanowił o otwarciu postępowania sanacyjnego Alma Market. Jednocześnie oddalono rozpoznawane łącznie wnioski o upadłość spółki.

Akcje Alma Marketu na GPW ok. godz. 11.30 w poniedziałek kosztowały 2,28 zł. Jeszcze w piątek o podobnej porze za jeden papier płacono ponad 3 zł. W miniony czwartek, na kilka minut przed komunikatem, w którym poinformowano o decyzji sądu ws. Almy, kurs akcji utrzymywał się na poziomie 1,65 zł.

Czytaj więcej na bankier.pl.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Olaff 19.12.2016

    To się długo nie nacieszyli sanacją...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.