16.09.2016/04:50

Alma obniża prognozy, składa wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego

Spółka Alma Market skorygowała w dół swoje najnowsze prognozy finansowe w zakresie przychodów ze sprzedaży oraz zrezygnowała całkowicie z prognozowania wyniku netto na koniec roku fiskalnego. Firma złożyła także w czwartek w sądzie wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego.

- Powyższa decyzja (o otwarciu postępowania sanacyjnego - dop. red.) podyktowana została potrzebą ochrony praw i interesów spółki oraz akcjonariuszy. Spółka podjęła decyzję o konieczności podjęcia istotnych działań restrukturyzacyjnych, zmierzających do poprawy sytuacji finansowej spółki i uniknięcia ogłoszenia upadłości - podała Alma w komunikacie giełdowym.

Przypomnijmy, we wcześniejszych prognozach, opublikowanych 21 marca br., Alma informowała, że spodziewa się w 2016 r. przychodów ze sprzedaży na poziomie powyżej 900 mln zł oraz zysku netto powyżej 7 mln zł. Teraz prognozy przychodów obniżone zostały do "powyżej 660 mln zł". Spółka zrezygnowała całkowicie z prognozy wyniku netto. - (Jego) wysokość uzależniona będzie od przebiegu procesu sanacji - podała Alma.

Nowe prognozy wyniku finansowego notowanej na GPW spółki uwzględniają wielkość sprzedaży w dwóch miesiącach trzeciego kwartału oraz poziom realizowanej sprzedaży w pierwszej połowie września. Korekta zakłada też, że w spółce wprowadzone zostaną "znacznie zmiany w funkcjonowaniu i nie powstaną oraz nie ujawnią się okoliczności negatywne po dniu opublikowania prognoz i w związku z realizacją planu restrukturyzacyjnego".

Alma wskazuje w komunikacie, że w szczególności mogłoby to dotyczyć takich okoliczności, jak brak możliwości realizacji pełnych dostaw do obiektów handlowych ze względu na powstałe opóźnienia w płatnościach w wyniku obniżenia się wielkości sprzedaży i realizowanego w związku z tym zysku, a w konsekwencji powstałych opóźnień w płatnościach zobowiązań; koszty zamknięcia znacznej ilości nierentownych sklepów; oraz sprzedaż aktywów spółki po cenie niższej niż ich "wartość godziwa".

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • m 16.09.2016

    No to klops...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.