02.09.2020/11:55

Amazon będzie dostarczał zamówienia dronami. Firma otrzymała kluczową zgodę

Amazon w sobotę uzyskał zgodę Federal Aviation Administration na wykorzystywanie dronów do dostarczania produktów na terenie Stanów Zjednoczonych - informuje CNN.

To kluczowy krok w kierunku faktycznego uruchomienia takich dostaw na masową skalę w USA. Przypomnijmy, że Amazon po raz pierwszy dostarczył zamówienie przy wykorzystaniu dronów w grudniu 2016 r. w Wielkiej Brytanii. Pierwsze deklaracje chęci wykorzystywania dronów do dostaw wygłoszone zostały przez Jeffa Bezosa, szefa Amazona, w grudniu 2013 r.

W marcu 2020 r. kierownikiem dronowego projektu w Amazonie został David Carbon, były menedżer Boeinga. Od tamtej pory prace nad projektem przyspieszyły. Według firmy, przed uzyskaniem zgody FAA na korzystanie z dronów konieczne było spełnienie ponad 500 wymogów związanych z kwestiami bezpieczeństwa.

Amazon liczy na to, że wykorzystanie dronów skróci czas dostarczania towarów do maksymalnie 30 minut. Koncern nie zdradza, kiedy i gdzie ruszą testy rozwiązania na terenie Stanów Zjednoczonych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także