04.04.2017/08:48

Amazon Business – 100 mln produktów dla firm

Amazon uruchamia w Wielkiej Brytanii platformę B2B, na której przedsiębiorstwa będą mogły kupować dosłownie wszystko, od maszyn i urządzeń przemysłowych po spinacze do papieru – informuje The Independent. Oferta skierowana jest do firm i instytucji oraz organizacji NGO. W asortymencie ma się znaleźć … 100 mln produktów.

Jak donosi brytyjski dziennik The Independent, Amazon ujawnił dzisiaj plany uruchomienia w Wielkiej Brytanii platformy online Amazon Business, na której zaopatrywać się będą przedsiębiorstwa – od mikrofirm do największych koncernów – a także instytucje takie jak szpitale, uczelnie, laboratoria czy organizacje non-profit.

– Bez względu na to, czy jesteś małym przedsiębiorcą, kierownikiem zaopatrzenia w średniej firmie czy dyrektorem ds. zamówień w międzynarodowej organizacji, na platformie Amazon Business znajdziesz wszystko, czego może potrzebować twoja firma – oświadczył Bill Burkland, szef Amazon Business UK.

W ofercie znajdzie się ponad 100 mln produktów. Będą to takie towary jak meble, sprzęt komputerowy, materiały biurowe czy środki czystości. Ale na platformie będzie też można kupować wysoko specjalistyczny sprzęt, taki jak mikroskopy, urządzenia laboratoryjne, kamery termowizyjne czy drukarki przemysłowe.

Jak przypomina The Independent, platforma Amazon Business od kwietnia 2015 r. funkcjonuje w USA, gdzie obsługuje już ponad 400 tys. firm i instytucji. W pierwszym roku uzyskała przychód przekraczający 1 mld USD. W grudniu 2016 r. podobny serwis wystartował w Niemczech, gdzie klientów biznesowych jest już ponad 50 tys. Czas na Polskę?

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.