04.06.2018/17:47

Amazon coraz bliżej uruchomienia 5. centrum dystrybucyjnego w Polsce

Amazon rozpoczął kolejną rekrutację w Sosnowcu - pisze "Dziennik Zachodni". Na 130 tys. mkw. powierzchni znajdzie się 16 mln produktów, głównie odzieży, obuwia i elementów biżuterii.

W centrum logistyki e-commerce w Sosnowcu pracuje już ponad 1000 osób. Amazon rozpoczął niedawno drugi etap rekrutacji. W najbliższym czasie zatrudnienie znajdzie kolejne 1000 osób. Centrum logistyki e-commerce w Sosnowcu jest obecnie na etapie rozruchu. Co oznacza testowanie zainstalowanych rozwiązań i procesów, takich jak np. odbiór towarów, składowanie produktów na półkach, kompletowanie zamówień klientów czy wysyłkę.

Centrum Amazon w Sosnowcu będzie przystosowane do wysokiego składowania i dedykowane dystrybucji butów oraz odzieży, obsługując zamówienia klientów z Polski i Europy.

Do tej pory Amazon na terenie Polski uruchomił już 4 centra logistyczne, w tym w Poznaniu, Kołbaskowie koło Szczecina oraz dwa we Wrocławiu. Każde z nich ma od 100 do 160 tys. mkw. powierzchni. Oprócz tego firma stworzyła Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku oraz oddział Amazon Web Services w Warszawie. Ogółem firma zainwestowała w Polsce już 3 mld zł.

Więcej: Dziennik Zachodni

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.