16.08.2020/12:03

Amazon i KF Beauty wspólnie walczą z handlarzami podróbkami. Jest pozew

Internetowy gigant oraz brytyjski producent kosmetyków porozumiały się w sprawie złożenia wspólnego pozwu przeciwko czterem firmom i 16 osobom, które sprzedawały kosmetyczne podróbki na platformie Amazona.

„Większość sprzedawców w naszym sklepie to przedsiębiorcy przestrzegający prawa, ale podejmiemy agresywne działania, aby chronić klientów, marki i nasz sklep przed fałszerzami” - powiedziała Cristina Posa, radca prawny i dyrektor Amazon Counterfeit Crimes Unit, specjalnej jednostki mającej zajmować się tego typu sprawami.

Amazon zwrócił już pieniądze wszystkim klientom, którzy zamówili fałszywe produkty, zobowiązał się również, że ewentualne odszkodowanie, które uzyska na mocy wygrane procesu sądowego, przekaże producentowi kosmetyków.

Portal retaildive.com zwraca uwagę, że partnerstwo Amazona z KF Beauty przeciwko domniemanym oszustom to kontynuacja polityki firmy. Wcześniej podobne rozwiązanie zastosowano w przypadku odkrycia próby obrotu podrobionymi butami firmy Valentino.

KF Beauty to brytyjska firma produkująca kosmetyki do makijażu. Od tego roku swoją linię produktów przy udziale tego producenta tworzy znana aktorka Catherine Zeta-Jones. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także