17.03.2020/10:18

Amazon odpowiada na koronawirusa: zatrudni 100 tys. osób i podwyższy płace

Amerykański gigant e-commerce poinformował, że w związku ze zwiększonym popytem zamierza zatrudnić w USA 100 tys. nowych pracowników. Osobom zatrudnionym na całym świecie zamierza podnieść pensje.

W Stanach Zjednoczonych trwają paniczne zakupy. Amerykanie masowo wykupują nawet broń, a w sklepach z amunicją brakuje pocisków. Oczywiście w ten sam sposób gromadzą także jedzenie i środki chemiczne. Handel internetowy przeżywa prawdziwe oblężenie. Z tej sytuacji postanowił skorzystać Amazon. Właśnie poinformował, że zatrudni 100 tys. osób i podwyższy płace..

Amerykański gigant e-commerce poinformował, że w związku ze zwiększonym popytem zamierza zatrudnić w USA 100 tys. nowych pracowników. Część będzie pracowała na cały etat, inni – na jego część. Obecnie firma zatrudnia ok. 800 tys. osób.

W oświadczeniu firma wskazała, że jak na tę porę roku, zapotrzebowanie na jej usługi jest zdecydowanie powyżej normy, dlatego poszukuje pracowników i zamierza podwyższyć ich pensje. Podwyżek można spodziewać się do końca kwietnia. W USA pensje wzrosną o dwa dolary za godzinę, w UK - o dwa funty, a w krajach Unii Europejskiej o "około 2 euro". Globalnie na podwyżki firma ma wydać 350 mln dolarów.

Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • bywalec 18.03.2020

  Jasne. Najpierw Amazon znacznie zwiększa normy czy jak kto woli minima a teraz po paru tygodniach wzmożonej pracy mydli oczy podwyżkami o nieokreślonej kwocie, bo o ok 2 euro to bardzo niejasne wyrażenie. Zaznaczam, ze po podwyższeniu minimalnej płacy amazon nie podniósł pensji pracownikom, więc i tak zarabiają oni nieznacznie powyżej minimum.

 • Falekas 18.03.2020

  @Jemo
  Podziękujmy pisowi, że nie mamy EUR. Gdybyśmy mieli EUR to też byłaby podwyżka 2 EUR

 • GodLord 18.03.2020

  Pewnie się okaze, że to jest ta podwyżka co ja raz w roku robią l

 • Jemo 17.03.2020

  A w Polsce 2zl ( w tej kwestii nie jesteśmy w UE)

 • PowerMo 17.03.2020

  W Polsce nie będzie podwyższenia płacy w okresie epidemii...

 • AW 17.03.2020

  Ja żądam od Amazona postawienia Lockerów w Polsce!! Panie Bezosie, lepiej zrozum Polskę!!!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.