04.05.2021/16:58

Amazon osiągnął w Europie rekordowe przychody, ale nie zapłacił podatku dochodowego

Amazon osiągnął w Europie przychód ze sprzedaży w wysokości 44 mld euro w 2020 roku, ale nie zapłacił podatku CIT. Luksemburski oddział firmy odnotował stratę w wysokości 1,2 mld EUR, w związku z czym zapłacił zerowy podatek dochodowy od osób prawnych.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Specjalną cenę promocyjną do dnia startu Retail & FMCG Congress;
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Podatnik 04.05.2021

    Kolejny dowód na to, że proste rozwiązania są najlepsze i zarazem znienawidzone przez wielkich tego świata (czyt. korporacje) bo przekładają się na to, że musiałyby płacić podatki. Podatek obrotowy/przychodowy w miejsce PIT/CIT/VAT (oraz wszelakiej maści składek na ZUSy i inne "spalarnie" publicznych pieniędzy) w wysokości max. 5%. Kończy się wszelaka optymalizacja podatkowa i tuczenie miliardowych zysków korpo kosztem szarego obywatela, który na ucieczkę do rajów podatkowych ze swoją pracą na etacie nie może sobie pozwolić.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także