02.06.2021/16:02

Amazon planuje otwarcie stacjonarnych aptek w USA

Gigant handlu internetowego planuje otworzyć tradycyjne apteki w USA – poinformował serwis etailers.ua powołując się na Charged Retail. Z kolei, według Business Insidera trzy anonimowe źródła sugerowały, że negocjacje są na etapie badania rynku, a uruchomienie aptek może potrwać ponad rok.

To nie pierwsze próby wejścia Amazona na rynek farmaceutyczny. W listopadzie ubiegłego roku gigant internetowy uruchomił aptekę internetową oferującą rabaty do 80 proc.

W ten sposób Amazon planował wykorzystać trwający kryzys opieki zdrowotnej w Stanach Zjednoczonych, oferując użytkownikom bez ubezpieczenia zdrowotnego ogromne zniżki na leki generyczne.

Wcześniej, w 2018 roku Amazon przejął sieć aptek internetowych PillPack roku za 750 mln dolarów i wprowadził na rynek w zeszłym roku własne markowe leki.

Choć usługa Amazon Pharmacy jest obecnie dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych, prawdopodobnie zostanie wkrótce wprowadzona na inne rynku. 

Swoimi działaniami Amazon pokazuje swoje zainteresowanie wejściem do handlu tradycyjnego zarówno na rynku aptecznym, jak i całej sprzedaży detalicznej. 

W pierwszej połowie 2021 roku firma otworzyła już cztery sklepy spożywcze Amazon Fresh w Wielkiej Brytanii. A po wiadomości o wejściu Amazona na warty 4 biliony dolarów amerykański rynek farmaceutyczny, udziały wiodących detalistów aptecznych znacznie spadły.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Arguss 03.06.2021

    Strasznie dużo błędów w tym artykule:
    - PillPack to nie sieć aptek tylko apteka on-line, kroa sprzedaje poporcjowane leki w paczkachna cały miesiąc
    - nie własne markowe leki tylko własne marki leków (private label) pod brandem One
    - Amazon Pharmacy dostępne jest w USA i Indiach, a nie tylko w USA, sam brand zarejestrowany praktycznie na całym świecie

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także