20.01.2021/12:33

Amazon otworzy w tym roku dziesiąte centrum logistyczne w Polsce

Nowe, dziesiąte już centrum logistyki Amazon uruchomi w Świebodzinie. Będzie ono zajmować powierzchnię 193 tys. mkw. i zostanie wyposażone w zaawansowaną technologię Amazon Robotics. Znajdzie w nim pracę ponad tysiąc osób z województwa lubuskiego. Aktualnie ruszyła rekrutacja na stanowiska operacyjne oraz inżynieryjne.

Koncern Amazon potwierdził plany otwarcia w 2021 r. nowego budynku o powierzchni 193 tys. mkw. w Świebodzinie. To już dziesiąte centrum logistyczne firmy w naszym kraju i pierwsze w województwie lubuskim. W zeszłym roku Amazon otworzył dwa nowe centra w kraju – w Gliwicach i Łodzi, zwiększając tym samym łączną liczbę stałych etatów w Polsce do 18 tys.

W nowej inwestycji Amazon stworzy kolejne miejsca pracy dla ponad 1 tys. osób. Pracownicy zatrudnieni w nowo otwartym centrum logistycznym będą kompletować, pakować i wysyłać klientom zamówienia zawierające małe przedmioty, takie jak książki, elektronikę i towary konsumpcyjne.

Pracownicy będą wspierani przez innowacyjne technologie Amazon Robotics. Prawie 3 tys. robotów pomoże w realizacji zamówień klientów. Te specjalistyczne urządzenia przesuwają się pod regałami z produktami, podnoszą je i przemieszczają po centrum logistycznym, co pomaga przyspieszyć czas obsługi zamówień, ułatwia pracę pracownikom i podnosi jakość obsługi klientów. To będzie trzecie centrum robotyczne Amazon w Polsce, po Kołbaskowie w okolicach Szczecina i Gliwicach.

Rozpoczęła się już rekrutacja na wiele nowo utworzonych stanowisk. Amazon zatrudni w pierwszym etapie między innymi: inżynierów, specjalistów HR i IT, specjalistów ds. BHP i finansów oraz menedżerów operacyjnych. – Polska to dla nas bardzo ważny rynek. Działamy na nim od ponad sześciu lat, intensywnie inwestując i wspierając lokalne społeczności. Cieszymy się, że możemy mieć swój istotny wkład w rozwój województwa lubuskiego poprzez tworzenie nowych, stałych miejsc pracy – komentuje Marian Sepesi, dyrektor regionalny w firmie Amazon.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także