19.07.2018/12:45

Amazon Prime Day 2018 – największe wydarzenie sprzedażowe w historii światowego handlu

Amerykański gigant poinformował, że zorganizowane 16 lipca „święto handlowe” Prime Day okazało się największą promocją w historii światowego handlu. Klienci kupili w jego ramach 100 mln produktów! – informuje CNBC.

Wśród bestsellerów znalazła się przystawka Fire TV Stick, z funkcją pilota głosowego Alexa Voice Remote, a także asystent głosowy Echo Dot. Amazon nie podał żadnych szczegółowych danych liczbowych. Firma poinformowała jedynie, że 16 lipca do serwisu Prime – tylko jego użytkownicy mogli korzystać z promocji w ramach Prime Day – zapisało się więcej nowych użytkowników niż w jakikolwiek inny dzień w historii firmy. Spełniony zatem został główny cel Prime Day, którym jest pozyskiwanie nowych uczestników usługi oraz promowanie towarów i usług Amazona – czytamy w serwisie CNBC.

Wśród najlepiej sprzedających się produktów z oferty własnej Amazona znalazły się urządzenia wykorzystujące technologię rozpoznawania mowy – Fire TV Stick, Echo Show i Echo Spot. Bestsellerami z oferty firm zewnętrznych, sprzedających na platformie Amazona, były wielofunkcyjny robot kuchenny Instant Pot oraz osobisty system filtrowania wody LifeStraw – wylicza CNBC.

W ubiegłym roku sprzedaż podczas Prime Day wzrosła o 60 proc. rok do roku, a obroty w tym dniu były wyższe niż łączne obroty podczas tradycyjnych wyprzedaży Black Friday i Cyber Monday. W ostatnim czasie liczba użytkowników serwisu Prime wzrosła o „dziesiątki milionów”, przekraczając niedawno 100 mln.

W 2018 r. po raz pierwszy w promocji Prime Day wzięła udział sieć Whole Foods, która oferowała bon zakupowy do wydania na Amazonie w wysokości 10 dolarów za każde 10 dolarów wydane na zakupy spożywcze w marketach sieci. Przebojem były organiczne truskawki.

Źródło: cnbc.com

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.