17.03.2020/14:46

Amazon przeszedł na rekrutację on-line

Po wczorajszej informacji money.pl, że polskie centra dystrybucyjne Amazona, mimo epidemii, pracują w normalnym trybie, internetowy gigant wprowadził rozwiązania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa pracowników, partnerów i klientów.

Amazon wydał w tej sprawie oświadczenie: "Jesteśmy odpowiedzialną firmą, która na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo swoich pracowników, partnerów i klientów. Wprowadziliśmy szereg rozwiązań oraz środków zapobiegawczych we wszystkich obszarach naszego biznesu, aby odpowiednio zarządzać zaistniałą sytuacją. Przedstawiamy przykładowe działania, które podjęliśmy w trosce o naszych pracowników w związku ze zwiększonym zagrożeniem epidemicznym:
- Zwiększyliśmy częstotliwość i intensywność sprzątania we wszystkich obiektach Amazon. 
- Zobowiązaliśmy wszystkich pracowników do pozostania w domu i zwracania się o pomoc medyczną, jeśli się źle poczują.  
- Nasze rozmowy rekrutacyjne na większość stanowisk odbywają się teraz online.
- Poprosiliśmy wszystkich pracowników o częste mycie rąk wodą z mydłem przez co najmniej 20 sekund, zwłaszcza po wyjściu do łazienki, przed jedzeniem oraz po kaszlu, kichaniu lub wydmuchaniu nosa. Jeżeli mydło i woda nie byłyby łatwo dostępne, należy użyć środka do higieny rąk na bazie alkoholu o stężeniu powyżej 60%.

Przypomnijmy: money.pl napisał, że centra dystrybucyjne Amazona pracują w trybie normalnym, co zdaniem związkowców sprzyja rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Związki chcą, by wojewodowie w trybie administracyjnym zamknęli magazyny koncernu w pięciu województwach. Związki zawodowe, działające w firmie Amazon Fulfillment Poland złożyły wczoraj pisma do wojewodów łódzkiego, dolnośląskiego, zachodniopomorskiego, śląskiego i wielkopolskiego, żądając interwencji w sprawie zamknięcia magazynów na czas epidemii koronawirusa.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.