11.01.2019/12:18

Amazon sprzedaje online produkty Whole Foods w Europie

Amazon dodał do swojej oferty e-grocery w Niemczech, Francji, Hiszpanii i Włoszech pierwsze produkty marki własnej sieci supermarketów Whole Foods, przejętej przez amerykańskiego giganta w 2017 r. - donosi Planet Retail za "Lebensmittel Zeitung".

"LZ" zauważa, że produkty Whole Foods już wcześniej znane były w Wielkiej Brytanii, gdzie sieć Whole Foods posiada siedem sklepów stacjonarnych. W tym kraju WF dostarcza także zakupy spożywcze do domu, choć usługa dostępna jest jedynie w Londynie (możliwe są dostawy nawet w ciągu godziny w ramach Amazon Prime).

Pierwszymi produktami marki własnej Whole Foods sprzedawanymi online w Niemczech, Francji, Hiszpanii i Włoszech będą suszone owoce i organiczne orzechy. Należy się spodziewać, że w kolejnych miesiącach oferta zostanie znacznie poszerzona.

"LZ" dodaje, że Amazon wprowadził także do oferty w Europie karmę dla kotów i psów pod brandem Lifelong. Produkty te produkowane są przez hiszpańską Grupo Bynsa, która jest isotnym dostawcą sieci takich jak Mercadona.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.