22.11.2020/15:02

Amazon uruchamia własną aptekę internetową w Stanach Zjednoczonych

Amazon, po tym jak uruchomił aptekę internetową w Bangalore w Indiach, wszedł na rynek e-aptek w Stanach Zjednoczonych. Dzięki Amazon Pharmacy klienci mogą zamawiać leki także na receptę - donoszą wiadomoscikosmetyczne.pl.

Mechanizm e-apteki Amazona oparty jest na doświadczeniach amerykańskiej apteki internetowej PillPack, którą internetowy gigant kupił dwa lata temu za ponad 750 mln dolarów. Amazon Pharmacy umożliwia klientom wykonanie całej transakcji aptecznej na komputerze stacjonarnym lub urządzeniu mobilnym za pośrednictwem aplikacji Amazon. Korzystając z bezpiecznego profilu apteki, klienci mogą dodawać informacje o swoim ubezpieczeniu, zarządzać receptami i wybierać opcje płatności przed dokonaniem zakupu. Klienci z dostępem Prime otrzymują nieograniczoną, bezpłatną dwudniową dostawę zamówień.

Jak napisał portal businessinsider.com.pl, jest to już kolejny krok w kierunki zgarnięcia kawałka tortu w amerykańskiej branży farmaceutycznej wartej 300 mld dol. Amazon rok temu udostępnił możliwość zakupu niektórych wyrobów bez recepty, jak np. Nicorette.

Obserwatorzy rynku oceniają, że moment uruchomienia Amazon Pharmacy jest idealny. Amerykanie coraz częściej szukają bowiem leków w sieci, aby uniknąć możliwego narażenia się na koronawirusa.

– Ponieważ coraz więcej ludzi chce załatwić codzienne sprawy z domu, apteka jest ważnym i potrzebnym dodatkiem do sklepu internetowego Amazon – powiedział Doug Herrington, starszy wiceprezes North American Consumer w Amazon. – PillPack od ponad sześciu lat zapewnia wyjątkowe usługi apteczne dla osób z przewlekłymi schorzeniami. Teraz rozszerzamy naszą ofertę aptek o Amazon.com, co pomoże większej liczbie klientów zaoszczędzić czas, pieniądze, uprościć życie i poczuć się zdrowiej – dodał.

Jamil Ghani, wiceprezes Amazon Prime wyjaśnił, że członkowie z dostępem Prime uzyskają realne korzyści w postaci zniżek na leki. Usługa pozwoli im oszczędzić do 80 proc. na lekach generycznych i 40 proc. na lekach markowych.

– Zaprojektowaliśmy Amazon Pharmacy tak, aby klienci byli na pierwszym miejscu. Ciężko pracujemy, aby radzić sobie z wszelkimi komplikacjami, aby każdy, kto potrzebuje recepty, mógł zrozumieć dostępne opcje, złożyć zamówienie za najniższą dostępną cenę i szybko otrzymać leki – podsumował TJ Parker, wiceprezes Amazon Pharmacy, a równocześnie współzałożyciel PillPacku.

 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • korporacja zjadą nas 23.11.2020

    Korporacje niszczą małą przedsiębiorczość. Powstają cyborgi, które myślą o CV i wyścigu, zamiast o małym biznesie. Dzisiaj otaczają nas same duże korporacje. Internet to praktycznie kilku graczy. Reszta zbiera resztki, i te resztki nawet powoli wchłania jedna z drugą korporacja.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także