09.01.2017/13:07

Amazon patentuje napowietrzne magazyny uzupełnień dla dronów

Dostawy przesyłek kurierskich za pomocą dronów to już rzeczywistość. Obecnie firma Amazon pracuje nad rozwiązaniem zwiększającym skuteczność tej usługi. Są już patenty na latające magazyny, z których drony mogą pobierać kolejne przesyłki bez lądowania na ziemi.

Jeśli chcesz być na bieżąco, zamów codzienny, darmowy newsletter portalu wiadomoscihandlowe.pl. Wystarczy kliknąć ten link i wpisać swój adres e-mail!

Jak informuje portal TechCrunch, amerykański gigant patentuje rozwiązania techniczne związane z latającymi magazynami, z których drony kurierskie będą mogły pobierać przesyłki, a następnie dostarczać je klientom. Firma już od 2013 r. miała ambicję uruchomienia dostaw kurierskich za pomocą dronów. Jak wynika z informacji opublikowanych przez Zoe Leavitt z firmy CB Insights, obecnie zgłoszone zostały patenty na rozwiązania, które mają umożliwić zastosowanie dronów w znacznie większej skali. To rozwiązanie to „napowietrzne centra uzupełniania” (AFC), czyli latające magazyny urządzone na pokładach sterowców.

Na pokładzie takiego sterowca AFC zgromadzona będzie pewna liczba produktów, a maszyna zlokalizowana będzie w pobliżu miejsc, gdzie można się spodziewać znacznego wzrostu popytu na te właśnie produkty. Oprócz tego sterowiec będzie wyposażony we własne drony, w tym także modele z kontrolowaną temperaturą przechowywania przesyłek, nadające się do dostarczania żywności. Po otrzymaniu zamówienia dron zostanie automatycznie załadowany na pokładzie sterowca AFC, a następnie wysłany w celu dostarczenia przesyłki pod wskazany adres.

Przykład zastosowania takiego systemu to zawody sportowe. W przypadku dużej imprezy sportowej taki latający magazyn, wypełniony przekąskami czy pamiątkami związanymi z wydarzeniem, mógłby zostać wysłany w pobliże stadionu i stamtąd szybko realizować zamówienia. Dodatkowo taki statek powietrzny może być wykorzystany jako nośnik reklamy outdoorowej audio i wideo. Przykładowo, drony mogą wyświetlać z góry na ziemię czy ściany różne treści, z wykorzystaniem specjalnych projektorów.

Dodatkowym elementem projektowanego systemu mogą się stać latające promy, zdolne przenosić ludzi, zaopatrzenie i drony ze statków AFC na ziemię i z powrotem. Dzięki temu drony nie musiałyby same latać do centrów zaopatrzenia, a całe dostępne zasilanie przeznaczałyby na realizację dostaw kurierskich.

Naturalnie cały system ma być zautomatyzowany i zarządzany zdalnie. Wszystkie jego elementy będą połączone siecią informatyczną, a poszczególne pojazdy będą się wymieniać informacjami własnej pozycji, warunkach pogodowych, prędkości wiatru itd.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.