24.02.2020/17:14

Amazon wchodzi do Polski: co czeka nasz e-handel? [ANALIZA]

Amazon wchodzi do Polski – taka wiadomość zelektryzowała branżę handlową w ubiegłym tygodniu. Jak zmieni to polski rynek e-commerce? Do jakiego stopnia Amazon zagraża firmom działającym w Polsce?

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • vayha 26.11.2020

  Pytanie czy amazon rozwali ecommerce tak jak już to powoli robi allegro przez swoje własne sklepy czy empik. Na końcu nie zostanie żadne ecommerce dla zwykłego Kowalskiego. W USA w google w zakładce zakupy po prostu wyszukuje się produktu i płaci do googla. Duzi zjedzą cały rynek... także wielki reset to będzie komunizm 2.0 jak zapowiada IMF i Davos... inaczej nikogo nie będzie stać na nic jak wszystkie łańcuchy dostaw będą kolejno przejmowane przez grubasów.

 • vayha 26.11.2020

  co za bzdety. Pytanie czy amazon rozwali ecommerce tak jak już to powoli robi allegro przez swoje własne sklepy czy empik. Na końcu nie zostanie żadne ecommerce dla zwykłego Kowalskiego. W USA w google w zakładce zakupy po prostu wyszukuje się produktu i płaci do googla. Duzi zjedzą cały rynek... także wielki reset to będzie komunizm 2.0 jak zapowiada IMF i Davos... inaczej nikogo nie będzie stać na nic jak wszystkie łańcuchy dostaw będą kolejno przejmowane przez grubasów.

 • Adam 25.10.2020

  Prime już działa w Polsce.

 • Agnieszka Górnicka 28.02.2020

  @kattim, taką pogłębioną analizę przygotowujemy, Ale po przygotowujemy wymaga to czasu, a po drugie wykracza poza ramy krótkiego artykułu. Zapraszam do śledzenia publikacji firmy Inquiry, szczególnie w Wiadomościach Handlowych. Na razie sygnalizujemy, że wejście Amazona to nie apokalipsa.

 • kattim 25.02.2020

  Amazon wchodzi do Polski: co czeka nasz e-handel? [ANALIZA]
  Po tytule spodziewałem sie odpowiedzi na pytanie: co czeka nasz e-handel? odpowiedź na to pytanie miała być poparta analizą. Czego się dowiedziałem? że do Australii Amazon wszedł i notował powolny wzrost udziałów. Taka odpowiedź i analiza na której podstawie odpowiedź została udzielona. Mógłbym takich artykułów pisać codziennie 50, na dowolny temat

 • Joe 24.02.2020

  Świetna wiadomość

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.