24.02.2020/17:14

Amazon wchodzi do Polski: co czeka nasz e-handel? [ANALIZA]

Amazon wchodzi do Polski – taka wiadomość zelektryzowała branżę handlową w ubiegłym tygodniu. Jak zmieni to polski rynek e-commerce? Do jakiego stopnia Amazon zagraża firmom działającym w Polsce?

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • vayha 26.11.2020

  Pytanie czy amazon rozwali ecommerce tak jak już to powoli robi allegro przez swoje własne sklepy czy empik. Na końcu nie zostanie żadne ecommerce dla zwykłego Kowalskiego. W USA w google w zakładce zakupy po prostu wyszukuje się produktu i płaci do googla. Duzi zjedzą cały rynek... także wielki reset to będzie komunizm 2.0 jak zapowiada IMF i Davos... inaczej nikogo nie będzie stać na nic jak wszystkie łańcuchy dostaw będą kolejno przejmowane przez grubasów.

 • vayha 26.11.2020

  co za bzdety. Pytanie czy amazon rozwali ecommerce tak jak już to powoli robi allegro przez swoje własne sklepy czy empik. Na końcu nie zostanie żadne ecommerce dla zwykłego Kowalskiego. W USA w google w zakładce zakupy po prostu wyszukuje się produktu i płaci do googla. Duzi zjedzą cały rynek... także wielki reset to będzie komunizm 2.0 jak zapowiada IMF i Davos... inaczej nikogo nie będzie stać na nic jak wszystkie łańcuchy dostaw będą kolejno przejmowane przez grubasów.

 • Adam 25.10.2020

  Prime już działa w Polsce.

 • Agnieszka Górnicka 28.02.2020

  @kattim, taką pogłębioną analizę przygotowujemy, Ale po przygotowujemy wymaga to czasu, a po drugie wykracza poza ramy krótkiego artykułu. Zapraszam do śledzenia publikacji firmy Inquiry, szczególnie w Wiadomościach Handlowych. Na razie sygnalizujemy, że wejście Amazona to nie apokalipsa.

 • kattim 25.02.2020

  Amazon wchodzi do Polski: co czeka nasz e-handel? [ANALIZA]
  Po tytule spodziewałem sie odpowiedzi na pytanie: co czeka nasz e-handel? odpowiedź na to pytanie miała być poparta analizą. Czego się dowiedziałem? że do Australii Amazon wszedł i notował powolny wzrost udziałów. Taka odpowiedź i analiza na której podstawie odpowiedź została udzielona. Mógłbym takich artykułów pisać codziennie 50, na dowolny temat

 • Joe 24.02.2020

  Świetna wiadomość

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.