18.02.2020/08:42

Amazon wchodzi z e-sklepem do Polski! Trwają rozmowy z operatorem pocztowym

Amazon, gigant sprzedaży internetowej, wejdzie prawdopodobnie jeszcze w tym roku do Polski ze swoim e-sklepem – podaje „Gazeta Wyborcza”.

Z nieoficjalnych informacji "Gazety" wynika, że Amazon właśnie prowadzi bardzo zaawansowane rozmowy na temat współpracy z Pocztą Polską. Operator przeszedł już przez testy jakościowe Amazona. Poczta Polska miałaby przejąć dostawę przesyłek w Polsce i na Ukrainie, jeśli porozumienie doszłoby do skutku. Sprawa ma rozstrzygnąć się w kwietniu 2020 r., bo właśnie wtedy mają się odbyć ostateczne rozmowy z operatorem pocztowym.

„Wyborcza” przypomina, że Amazon długo budował fundamenty pod ekspansję. Do tej pory poprzez sieć swoich magazynów obsługiwał z Polski Niemcy. W naszym kraju jest siedem centrów dystrybucyjnych Amazona. Zlokalizowane są w Poznaniu, Wrocławiu, Sosnowcu, Kołbaskowie pod Szczecinem, Pawlikowicach k. Łodzi i Okmianach k. Bolesławca, a także Bielanach Wrocławskich.

Koncern prowadzi także Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku i biuro Amazon Web Services w Warszawie. Zatrudnia w sumie ponad 16 tys. osób.

Amazon jest największą platformą handlową na świecie. Spółka w 2019 roku zajęła 4 miejsce rankingu największych przedsiębiorstw handlowych świata dzięki z przychodom w wysokości 118,573 mld dolarów.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • mateusznowak 18.02.2020

    Na FB wystartowała grupa Amazon.pl NAJLEPSZE OKAZJE

    (fragment komentarza niezgodny z regulaminem forum)

    Zanim serwis oficjalnie wystartuje ta grupa będzie służyła do dzielenia się promocjami w innych europejskich Amazonach, które wysyłają do Polski. Później skupi się na promocjach w Amazon.pl.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.