09.01.2019/16:25

Amazon właśnie stał się najcenniejszą firmą świata

Szef Amazona Jeff Bezos jest od ponad roku najbogatszym człowiekiem świata, a jego dziecko – Amazon – w poniedziałek stał się najcenniejszą firmą na świecie.

W miniony poniedziałek kapitalizacja aktywów Amazona przewyższyła kapitalizację Microsoftu. Tym samym koncern z Seattle stał się najcenniejszą spółką na świecie. We wtorek akcje firmy podrożały o kolejny 1 proc., zyskując w tym roku łącznie ok. 10 proc., a jej wartość osiągnęła 810 mld dolarów, podczas gdy Microsoft jest obecnie wart „tylko” ok. 790 mld USD.

Warto przypomnieć, że jeszcze we wrześniu amerykański gigant e-commerce był wart przez chwilę ponad 1 bilion dolarów. Jednak wtedy światowym liderem pod względem wartości była firma Apple, warta wówczas 1,1 biliona dolarów. Od tego czasu akcje amerykańskich firm high-tech poleciały na łeb na szyję. Apple stracił ponad 35 proc. wartości, a Amazon ok. 20 proc. Tracił też Microsoft i w konsekwencji Amazon jest dziś nr 1 na świecie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.