30.08.2018/12:07

Amazon: Współpracujemy z polskimi władzami w celu poprawy warunków pracy

Amazon zareagował na raport Państwowej Inspekcji Pracy, przedstawiającym wyniki kontroli w polskich centrach logistycznych firmy. - Od początku naszej działalności w Polsce ściśle współpracujemy z przedstawicielami władz, w tym z Inspekcją Pracy - zapewnia w specjalnym komunikacie Marzena Więckowska, senior PR Manager na Europę Środkowo-Wschodnią w firmie Amazon. Jak dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl, firma opłaciła już mandat z tegorocznych kontroli.

Jak stwierdziła Marzena Więckowska, Amazon natychmiast reaguje na kwestie, które wymagają poprawy. - Nieustannie koncentrujemy się także na otwartym i bezpośrednim dialogu z naszymi pracownikami, dzięki któremu możemy ciągle doskonalić nasze środowisko pracy - pisze firma w komunikacie.

Przypomnijmy, w tym roku Inspekcja Pracy przeprowadziła 13 kontroli w centrach logistycznych firmy Amazon. Wydano po nich 42 decyzje (część została zaskarżona do sądu), a także wystawiono również jeden mandat karny - poinformowała w czwartek PIP. Z informacji, do których dotarł portal wiadomoscihandlowe.pl wynika, że jego wysokość wyniosła 1 tys. złotych i został nałożony na centrum logistyczne w Kołbaskowie. Przypomnijmy, zgodnie z prawem inspektor za naruszenie przepisów prawa pracy mógł wystawić mandat w wysokości od 1 do 2 tys. złotych.

Jak zapewniło w rozmowie z wiadomoscihandlowe.pl biuro prasowe Amazona, firma opłaciła już mandat.

Inspektorzy pracy skierowali do pracodawcy 42 decyzje nakazujące usunięcie stwierdzonych nieprawidłowości, 57 wniosków w wystąpieniach oraz sześć poleceń oraz zastosowano dwa środki oddziaływania wychowawczego. Ponadto podczas prowadzonych kontroli udzielono 38 porad z zakresu prawa pracy oraz technicznego bezpieczeństwa pracy.

- Aby walczyć z mitami na temat warunków pracy w Amazon, otworzyliśmy nasze centra logistyki e-commerce dla zwiedzających. Zachęcamy każdego zainteresowanego tym, jakie miejsce pracy stworzyliśmy, aby sam się o tym przekonał odwiedzając jeden z naszych budynków. Tylko w tym roku, tylko w Polsce, nasze centra logistyki e-commerce, odwiedziło już ponad 2000 osób. Stworzyliśmy w Polsce już ponad 14 000 stałych miejsc pracy i wygenerowaliśmy inwestycje w wysokości ponad 4 miliardów złotych. Dokładamy wszelkich starań aby być pracodawcą pierwszego wyboru w każdym regionie, w którym prowadzimy działalność - pisze Marzena Więckowska.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.