11.09.2020/10:48

Amazon zatrudni 33 tys. specjalistów ds. korporacyjnych i technologicznych. Zarobią krocie

Kryzys? Jaki kryzys? – dziwią się amerykańskie media po środowym komunikacie Amazona, który zapowiedział, że w najbliższych miesiącach zamierza pozyskać 33 tys. nowych pracowników. Średnie zarobki to – bagatela – 150 tys. dolarów rocznie.

Skąd tak wysokie wynagrodzenia? Otóż poszukiwani pracownicy mają być zatrudnieni na stanowiskach korporacyjnych i technologicznych, do pracy przy takich projektach, jak asystent głosowy Alexa, usługi chmury obliczeniowej AWS, Technologie Operacyjne oraz Prime Video.

Firma zapowiada ponadto, że wkrótce będzie poszukiwać tysięcy dodatkowych pracowników, zatrudnianych na stawki godzinowe w sieci operacyjnej koncernu. Firma nie ujawnia liczby pracowników potrzebnych w sieci logistycznej, ale skalę potrzeb ilustruje fakt, że aby ich pozyskać, gigant z Seattle zamierza zmobilizować 1000 rekruterów, którzy będą w stanie przeprowadzić 20 tys. indywidualnych sesji szkoleniowych w ciągu jednego dnia – organizowanego przez koncern Amazon Career Day.

W ubiegłym roku podczas Career Day szkolenia odbyło 17 tys. osób, a po tym wydarzeniu swoje CV złożyło w Amazonie ponad 200 tys. osób. Koncern w samym tylko okresie pandemii – od kwietnia do lipca 2020 r. – zatrudnił 175 tys. dodatkowych pracowników do obsługi lawinowo rosnącej liczby zamówień online.

W lipcu Amazon poinformował, że w skali globalnej zatrudnia już ponad 1 mln pracowników, z czego zdecydowaną większość w USA, gdzie koncern jest już drugim największym prywatnym pracodawcą, po sieci Walmart.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • :((( 11.09.2020

    Zabiją tradycyjne sklepy, internet to co jeszcze ratowało maluczkich. Wszystko będzie kupowane przez Amazon. U nas już Allegro jest tak samo monopolistą.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także