04.03.2021/17:18

Amazon zmienił logo aplikacji mobilnej. Klienci komentowali, że przypominało wąsy Hitlera

Ikona aplikacji, która pokazuje niebieską łatkę nad strzałką w kształcie uśmiechu Amazona, otrzymała gładsze krawędzie. Amazon zdecydował się na zmianę po komentarzach internautów, którzy dopatrywali się podobieństwa do niemieckiego dyktatora.

Ikonka przedstawiająca pasek niebieskiej taśmy nad „uśmiechem” Amazona została wprowadzona w styczniu 2021 roku. Wcześniej logo aplikacji mobilnej przedstawiało grafikę wózka na zakupy.

Nowe logo aplikacji Amazon miało kojarzyć się z szaro-beżową, kartonową paczką z symbolem Amazona, ale niektórzy dopatrywali się wąsów Adolfa Hitlera. Amazon nieco złagodził niebieski element.

Aplikacja Amazona jest dosyć popularnym oprogramowaniem. Pomaga wyszukiwać i zamawiać wybrane produkty na platformie marketplace. Pobrało ją już ponad 100 mln osób, a oceniło 1,77 mln osób.

Aplikacja mobilna Amazon do pobrania w Sklep Play (wiadomoscihandlowe.pl)

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także