28.07.2020/09:43

Amazon znowu rekrutuje. 500 miejsc pracy w Łodzi w ciągu roku

Łódzki oddział Amazon rozbudowuje się o kolejne 33 tys. mkw. Inwestycja oznacza, że powstanie 500 nowych miejsc pracy.

To trzeci etap inwestycji Amazon w centrum logistyki e-commerce ulokowane w Łodzi. Internetowy potentat zatrudni w łódzkim oddziale 500 kolejnych pracowników w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Oznacza to, że tylko w łódzkim oddziale pracować będzie 1,3 tys. osób.

- Amazon zamierza powiększyć powstające w Łodzi centrum logistyczne i stworzyć 500 nowych miejsc pracy. Ta inwestycja nabiera szczególnego znaczenia, ponieważ realizowana jest w bardzo trudnym – zarówno dla biznesu, jak i dla pracowników - czasie epidemii koronawirusa, kiedy wiele firm redukuje zatrudnienie, zmniejsza pensje czy wstrzymuje realizację planowanych inwestycji. Dlatego nowo powstałe miejsca pracy są teraz tak ważne, oznaczają bowiem możliwość zatrudnienia i źródło dochodu dla wielu łódzkich rodzin – poinformowała Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Nowe centrum logistyczne w Łodzi zostanie otwarte w sierpniu. Będzie to obiekt o powierzchni 40 tys. mkw, ale w ciągu 12 miesięcy zostanie rozbudowane o kolejne 33 tys. mkw. Amerykańska firma rozpoczęła już rekrutację.

Inwestycja w Łodzi będzie dziewiątym centrum logistycznym Amazona w Polsce. Ogółem w Polsce Amazon zatrudnia ok. 16 tys. pracowników.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także