23.10.2018/15:31

Ambra wprowadza na polski rynek ukraińskie wina

Ambra wprowadza na polski rynek znaną markę win ukraińskich Koblevo. Konsumenci w Polsce coraz chętniej sięgają po wina z krajów basenu Morza Czarnego – ocenia Robert Ogór, prezes Ambry.

Świadczy o tym dynamicznie rosnąca sprzedaż win z tych krajów, zwłaszcza z Gruzji – 25-proc. wzrost w ujęciu wartościowym i wolumenowym w porównaniu do ubiegłego roku.

Ukraina jest równie ważnym regionem winiarskim, jak Gruzja, Mołdawia czy Bułgaria. Ma ponad 50 tys. hektarów winnic, najwięcej z całego basenu Morza Czarnego. Choć w Polsce nieczęsto jest kojarzona z tradycjami winiarskimi, kraj ten poszczycić się może niemal dwudziestoma pięcioma wiekami tradycji upraw winorośli.

Dzisiaj winiarską stolicą Ukrainy jest Koblevo. Zadecydowały o tym bardzo dobre warunki do uprawy winorośli: 270 dni słonecznych w roku, łagodny klimat, gleba oraz duże różnice temperatur między dniem i nocą. Część z winnic położona jest tuż nad Morzem Czarnym.

Wina Koblevo mają trafić do sklepów spożywczych oraz sieci Centrum Wina Ambry jeszcze w tym roku. Wprowadzeniu na polski rynek win tej marki towarzyszy kampania pod hasłem „Słoneczna Ukraina”. W sklepach spożywczych pojawią się trzy rodzaje: orzeźwiające owocową świeżością Muscaty (białe i różowe), z których słynie Koblevo oraz czerwone Bastardo (szczep występujący tylko w tym regionie) - wino o rubinowej barwie z nutą czekolady w smaku. Większe portfolio win Koblevo zaproponuje sieć sklepów specjalistycznych Centrum Wina, gdzie dostępne będą też Cabernet, Merlot i Chardonnay.

- Koblevo to region winiarski i jednocześnie najpopularniejsza marka win na rynku ukraińskim. Jej najważniejszym atutem jest 2500 hektarów własnych upraw, co zawsze jest podstawą autentyczności i wysokiej jakości win. Ukraińskie wina, w szczególności wspaniałe Muscaty, wydają się idealnie odpowiadać preferencjom smakowym polskich konsumentów. Jestem bardzo ciekaw ich opinii – mówi prezes Robert Ogór.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.