01.12.2016/00:53

AmRest kupi 15 restauracji KFC na rynku niemieckim

AmRest Holdings SE podpisał z firmą German Branch umowę, na mocy której  zakupi 15 restauracji Kentucky Fried Chick (KFC) działających na rynku niemieckim. Spodziewana cena sprzedaży to ok. 10,3 mln euro (ok. 45,6 mln zł). Ostateczna cena sprzedaży zostanie ustalona na dzień zakończenia transakcji.

Szacowane przychody nabywanych restauracji za okres 12 miesięcy kończących się 31 sierpnia 2016 roku wyniosły 27,4 mln euro (ok. 121,5 mln zł).

Intencją stron jest zakończenie transakcji w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Finalizacja uzależniona będzie od uzyskania zgód właściwych organów antymonopolowych, podpisania dodatkowych umów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania restauracji po sfinalizowaniu transakcji, oraz braku wystąpienia istotnej, niekorzystnej zmiany warunków.

Transakcja zostanie sfinansowana ze środków własnych AmRest.

Zdaniem zarządu duży potencjał rynku do rozwoju marki w połączeniu z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem AmRest w prowadzeniu restauracji KFC, pozwoli na kilkukrotne zwiększenie skali działalności w tym obszarze w nadchodzących latach.

AmRest Holdings SE jest największą niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka rozwija również działalność w Europie Zachodniej, Rosji oraz Chinach. AmRest prowadzi obecnie ponad 1 000 restauracji w 13 krajach.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.