19.10.2020/09:55

AmRest sprzeda udziały w Glovo na rzecz Delivery Hero

Spółka AmRest poinformowała o zawarciu z Delivery Hero porozumienia dotyczącego przeniesienia swojego 7,5 proc. udziału (na poziomie nierozwodnionym) w spółce Glovoapp23, za łączną kwotę 76,15 mln euro.

- Finalizacja transakcji jest uzależniona od spełnienia określonych warunków, zwyczajowo występujących w tego typu transakcjach oraz pewnych wymogów biznesowych wynikających z regulacji wewnętrznych Glovo - podano w komunikacie.

Po spełnieniu wspomnianych warunków i wymogów, AmRest poinformuje rynek o realizacji transakcji.

Przypomnijmy, że w styczniu 2020 r. AmRest poinformował o spełnieniu wszystkich warunków przewidzianych w umowie z sierpnia ubiegłego roku zawartej ze spółką Glovoapp23, do której należy aplikacja i platforma do zamówień produktów online Glovo. Jak wówczas przekazano, transakcja została już finalnie rozliczona.

W ramach zapłaty za przeniesienie 100 proc. udziałów w Restaurant Partner Polska (PizzaPortal) AmRest otrzymał otrzymał kwotę 35 mln euro, z której 20 mln euro stanowiła płatność gotówkowa, a równowartość pozostałej kwoty została przekazana w nowo wyemitowanych udziałach Glovo.

W wyniku wspomnianej transakcji AmRest stał się posiadaczem pakietu 7,5 proc. udziałów w kapitale zakładowym Glovo (na poziomie nierozwodnionym).

AmRest to wiodący operator gastronomiczny z portfolio 10 marek restauracyjnych - liderów w swojej kategorii. Firma działa w 25 krajach zarządzając markami franczyzowymi: KFC, Pizza Hut, Starbucks i Burger King, markami własnymi: Sushi Shop, La Tagliatella, Bacoa, Blue Frog, KABB oraz wirtualną marką Pokai. Z kolei Glovoapp23 to właściciel aplikacji Glovo służącej do zamawiania online oraz dowozu posiłków i innych dóbr konsumpcyjnych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także