20.08.2018/16:36

AmRest przedterminowo wykupi swoje obligacje

Do 28 września spółka AmRest wykupi 14 tys. obligacji serii AMRE04100919. Firma sfinansuje całą transakcję kredytem.

„Obligacje zostały wyemitowane przez AmRest w dniu 10 września 2014 roku. Pierwotny termin ich wykupu był ustalony na 10 września 2019 roku” – czytamy w oświadczeniu firmy na portalu money.pl. Spółka wypłaci posiadaczom obligacji świadczenia pieniężne w wysokości wartości nominalnej poszczególnych obligacji (10 tys. zł), powiększone o naliczone odsetki oraz premię za wcześniejszy wykup. Jej wysokość to 0,5% nominału spłacanego zadłużenia. Jak informuje firma, wykup obligacji zostanie zrefinansowany środkami kredytowymi.

AmRest Holdings SE to przedsiębiorstwo gastronomiczne, które jest operatorem takich marek jak KFC, Burger King, Pizza Hut, Starbucks. Swoją działalność prowadzi w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Od 2005 roku notowana jest na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.