13.08.2020/11:08

AmRest z potężna stratą po II kwartale. Obroty w dół o ponad 40 procent

AmRest Holdings miał po II kwartale tego roku 272 mln euro przychodów (wstępnie), co jest wynikiem niższym o 43,6 proc. w porównaniu do zeszłego roku. To efekt ograniczeń w funkcjonowaniu restauracji z powodu pandemii Covid-19.

Spółka poinformowała w komunikacie, że w końcówce kwietnia otwartych miała 56 proc. restauracji. Większość prowadziły sprzedaż głównie poprzez dostawy do domów oraz na wynos, co spowodowało spadek przychodów o prawie 67 proc.

Z kolei na koniec maja otwartych było już 81 proc. restauracji, a sprzedaż była niższa niż rok wcześniej o 40,7 proc. W czerwcu sytuacja jeszcze bardziej się poprawiła – otwartych było 92 proc. restauracji spółki, a spadek sprzedaży względem analogicznego okresu rok wcześniej wyniósł 24,4 proc. Obecnie otwartych jest 96 proc. restauracji prowadzonych przez AmRest

Jak podkreśla portal money.pl, większe starty spółka poniosła w Europie Zachodniej, gdzie w II kwartale sprzedaż wyniosłą 92,4 mln euro i była niższa o ponad 52 proc. r/r. Z kolei w dywizji Europa Środkowo – Wschodnia obrót wyniósł 133,6 mln euro i był niższy o 34,3 proc. rok do roku.

AmRest działa na rynkach Europejskich, w Rosji oraz Chinach. Prowadzi restauracje pod takimi szyldami jak Pizza Hut, KFC czy Burger King. Jego skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły w 2019 roku 1,961 mld euro.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także