28.06.2019/12:00

Amsterdamski sąd odmówił ustanowienia zabezpieczenia roszczeń Spar Polska

Sąd w Amsterdamie odmówił w tym tygodniu ustanowienia zabezpieczenia roszczeń Spar Polska. Spółka wnioskowała o to, by sąd nakazał wykonywanie umowy licencyjnej ze Spar International - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. Co ciekawe, obie strony sporu twierdzą, że są zadowolone z decyzji holenderskiego sądu.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

51 komentarzy

 • Franek 02.07.2019

  Bo większość redakcji liczy na dobre stosunki z sieciami handlowymi i ich komunikaty i oświadczenia głos FB czy to obecnego Spara czy Piotra i Pawła ich mało interesuje.Identyczna sytuacja jest z FB PiP którzy informowali WH o wielu rzeczach które sie nie ukazały jak choćby oficjalne pismo do Zarządu Spar Group

 • Zdegustowany 02.07.2019

  Do Polska Ironia: większość franczyzobiorców SPAR chętnie złożyłaby wypowiedzenia, ale mają umowy terminowe lub z półrocznym wypowiedzeniem. LB robi fortele, żeby uniknąć przyjęcia wypowiedzeń i tak w zeszły czwartek i piątek zamknął drzwi do biurowca siedziby firmy i nie wpuszczał franczyzobiorców z wypowiedzeniami. Około 100 sklepów już złożyło wypowiedzenia więc to i tak już koniec. Nikt nie liczy na zbawienie ze strony nowego SPAR, na dziś każdy patrzy jak uciec z starego a okazuje się to dużym problemem przez kruczki prawne stosowane przez prawników SPAR Polska. Kto na tym wszystkim cierpi najbardziej - My franczyzobiorcy, ale problem w tym, że żadna redakcja nie chce opisać tego problemu z punktu widzenia franczyzobiorcy tylko zostały nam komentarze, które często nie są publikowane!!!

 • Polska ironia 02.07.2019

  Freedom : ale jaja , widać ze to ty jesteś stroną w tym układzie ... ha ha i widać ze masz ciśnienie na nowy SPAR ! Czyli piszesz o swoich doświadczeniach i przekonujesz do nowego „dobrobytu”

 • freedom 02.07.2019

  Franek ty będąc FB PiPu coś za dobrze jesteś zorientowany co do Spar Polska:) bo niby skąd wiesz że Spar Polska naciska żeby handlować z eurocach, nikt nie przesądza że pójdzie do nowego Spara, są też inne sieci takie jak Kupiec, PGZ, stokrotka, premium, Passa itd. czy nawet można działać pod swoim szyldem. Przekaż Prezesowi jedno że nikt nie chce już z nim biznesu robić i w tym wszyscy fb są zgodni. PS. Eurocach na pewno się boi żeby takiego mocnego gracza na rynek wpuścić

 • Handlowiec 02.07.2019

  Pracuje dla jednego z dużych producentów i z tego co wiem narazie handlu nie będzie.Spar który wchodzi do Polski oczekuje zbyt wiele w zamian nie dając Nic po za wizją rozwoju i słowami optymizmu oczywiscie temat zamrożonych zaległości PIP jest dla nich bardzo nie wygodny i stoją na stanowisku że to nie ich zobowiązania.Zachowanie przy negocjacjach świadczy iż mają poczucie iż są gigantem handlu i będą nim niedługo na Polskim rynku więc warunki oczekują jak Jeronimo albo Cerffour.

 • Franek 02.07.2019

  A magazyn pusty!Juz wiadomo ze Sparowi jest bardzo ciężko uruchumor dystrybucje.Po pierwsze nie dają zabezpieczeń po drugie odcinają się od zobowiązań Pip po trzecie nikt im nie chce dać warunków ( termin, rabaty) Drodzy FB Spara wyglada na to ze Eurocash narazie was lepiej zaopatrzy.A mialo być tak pieknie...Wy nadal w to wierzycie?

 • Polska ironia 01.07.2019

  Tak patrząc na komentarze poniżej , LB doprowadził do flustracji swoich FB . PiP zadłuża i wykorzystuje FB . Czemu myśl ze nowy podmiot uratuje obie firmy , skoro każdy ma złe doświadczenia z tymi firmami i nowym podmiotem tworzonym przez ludzi co upodlili stare obie firmy ??!!! Czy ja jestem jakiś baran ?! Czego ja tu nie rozumiem ?! Ludzie opamiętajcie się ! Uwolnijcie się z tego całego bagna! I uciekajcie gdzie indziej ! A jak się ustabilizuje sytuacja to wtedy pomyślcie co robić ! Obie stare firmy to bankruci ! Nowa widać nie wpompuje tyle kasy by ratować trupa ! Sama wyglada słabo z marnym kapitałem ! Producenci nie są głupi ! Niby jak nowy kupi sieć i nie spłaci zobowiązań , to producenci nie dadzą towaru ! Bo niby komu i za co ?! Każdy Janusz jako słup mógłby kupić PiP za przysłowiowa złotówkę i nowy NIP i co ? Ze głupi Polacy i pójdą za obłudą ?! ... ha ha ..., no niby idą ... dlatego nie rozumiem tej farsy !

 • blabla 29.06.2019

  Takie mam pytanie - dlaczego LB chodzi po sądach to w Katowicach to w Kielcach? Składa te same papiery tu i tu? Jakiś absurd.

 • Widz 29.06.2019

  Franek to jest morze Michał...

 • Dociekliwy 29.06.2019

  Franek zachowuje się jak ... "internetowy troll" LB

 • Miecio 29.06.2019

  Nawet jak LB wygra sprawę to i tak nie zatrzyma franczyzobiorców. Wszyscy mają już tego po wyżej uszu...

 • Jurek2019 28.06.2019

  Rozpoznawalność tej marki w takich miastach jak : Poznan,Warszawa , Trójmiasto jest praktycznie zerowa.Z czym do ludzi?

 • Franek 28.06.2019

  Zdegustowany...absutnie Cię rozumiem ale W PIP zarząd i zarządca sanacyjny postępuje identycznie plus do tego Pan Seller i Stelmaszak żyją w przekonaniu ze Biedronka się trzęsie na sama myśl moich inwestycji a póki co większość producentów nie chce dać warunków a wynajmujący nie chcą Spara bo w dużym formacie sklepów i przy braku walki handlowej popartej warunkami u producentów ten biznes nie może być rentowny

 • Zdegustowany 28.06.2019

  Do Franek: proponuję ci pójść pod skrzydła LB zobaczysz jakie to Eldorado. Musisz nas zrozumieć obecnych franczyzobiorców Spar. My chcemy aby ta telenowela się skończyła, aby LB oddał nam pieniądze za niezaplacone retro i dał rozwiązać umowy franczyzowe. Nie chcemy być więcej więźniami Rzeszowskiej spółki. Chcemy móc normalnie pracować i zarabiać. Nie wyobrażamy sobie współpracy z kimś kto od wielu miesięcy Nas okłamuje i w komunikatach mailowych przestawia informację o inwestorze którego ponoć ma ale nikt nie wie gdzie on się schował. Z kimś kto nie chce spotkać się z swoimi franczyzobiorcami. (Od pół roku nie było żadnego spotkania). Przede wszystkim LB to człowiek który obrócił przeciw sobie wszystkich nawet najbliższych przyjaciół. Franek proszę Cię nie komentuj sytuacji jak nie miałeś do czynienia z tym człowiekiem i nie masz pojęcia o współpracy z nim.

 • PiP 28.06.2019

  Po co LB licencja - przecież i tak z tego nic nie będzie bo na detalu się nie zna. Szkoda tych franczyzobiorców, bo mają tylko kłopoty przez ten cały cyrk.

 • Franek 28.06.2019

  Nie nie jestem pracownikiem LB jestem franczyzobiorca PIP który nie widzi biznesu i przyszłości z tymi Panami i ta firma która poza filmie z RPA nic jeszcze konkretnego nie zaproponowała i kończy się na opowieściach „będziemy”

 • Zdegustowany 28.06.2019

  Do Franek: a ty rozumiem prwcownikiem LB jesteś i dorabiasz komentarzami pod artykułami o Spar Polska.

 • Franek 28.06.2019

  Pewnie nie ale zobaczycie co będzie dalej na początku obiecanki cacanki a potem cenny w magazynie dowalają zabezpieczenia będą chcieli przecież ten Seler i Marek to łgarze

 • cytryna 28.06.2019

  do Franek: A niby pod Leszkowymi skrzydłami jest lepiej....

 • ale upał 28.06.2019

  Prawda zawsze wychodzi na jaw, i tego nikt nie zatuszuje kombinatorstwem i manipulacją.

 • Franek 28.06.2019

  Czy wy tak wszyscy chcecie pod skrzydła afrykańskie?

 • Do Kamila 28.06.2019

  @Kamil - ale przecież ten pierwszy tytuł który wkleiłeś jest cały czas prawdziwy. Nic się nie zmieniło. Sąd wydał postanowienie (o odmowie udzielenia zabezpieczenia). Czego nie rozumiesz?

 • Kamil 28.06.2019

  Aktualizacja tekstu ok,
  Ale czemu został również zmieniony tytuł artykułu z: "Amsterdamski sąd wydał postanowienie w sporze pomiędzy Spar Polska a Spar International" na "Amsterdamski sąd odmówił ustanowienia zabezpieczenia roszczeń Spar Polska"?????????????????????????????????????? W pierwszym artykule napisaliście, że "planujecie aktualizację tekstu" - Aktualizacja, to nie zmienienie tekstu w 100% wraz z nagłówkiem, bo to już inny artykuł.

 • Zdegustowany 28.06.2019

  Droga redakcjo jak chcecie rzetelnie przedstawiać informację na temat Spar to zasiegnijcie zdanie u źródeł czyli u franczyzobiorców którym Spar Polska jest winny mnóstwo pieniędzy i doprowadza do bankructwa.

 • Zdegustowany 28.06.2019

  Przecież to wszystko jakaś paranoja. Z Spar Polska nikt nie chce już współpracować ani dawca licencji ani franczyzobiorcy. Sąd właściwy dla rozstrzygnięcia sprawy wydaje dla Spar Polska niekorzystną decyzję ale oni twierdzą że jest inaczej że decyzja nie ma znaczenia że najważniejsza jest decyzja w Kielcach(skąd te Kielce?). To na prawdę jakiś absurd. Myślę że temat będzie już krótki za chwilę będzie upadłość Spar Polska.

 • Franek 28.06.2019

  To niech go wstawia jak ma komplet sprawdzonych informacji a nie tylko informacje z jednej strony lub nawet od ludzi którzy chcą szybko wykończyć LB

 • miamija 28.06.2019

  Przecież redakcja w porannym tekście, że będzie aktualizowała artykuł.... nic tylko narzekacie i narzekacie

 • Sklep 28.06.2019

  Panie Redaktorze Jachowski dlaczego ta informacja od momentu publikacji dziś rano na WH zmieniła swój wydźwięk i to kilkakrotnie? Widać już wpływ zarządu SPAR Polska na treść artykułu!!! Dlaczego pisząc o wyroku sądu w Rzeszowie i przytaczając opinię zarządu SPAR na jego temat nie przywoła Pan opinii na ten temat ze strony SPAR International. Czy sprawdził Pan czy do sądu w Kielcach i Katowicach wpłynęły pozwy, które były warunkiem utrzymania tych postanowień. Czy ma Pan takie potwierdzenia z sądu? Dlaczego zarząd SPAR Polska złożył w ogóle pozew zabezpieczający w sądzie w Kielcach czy Katowicach? Jaka jest właściwość sądowa w tych sprawach? Co sąd w Kielcach ma do sprawy pomiędzy SPAR International a SPAR Polska? Proszę zapytać zarząd SPAR Polska aby ujawnił w ilu sądach okręgowych w Polsce złożył pozwy zabezpieczające i aby przedstawił wszystkie wyroki sądowe a nie tylko te korzystne dla SPAR Polska. Nawet dobry PR ze strony redaktorów WH nie pomoże Leszkowi Baciowi w uratowaniu

 • Franek 28.06.2019

  Spar International przedstawia sprawę jak mu wygodniej

 • 55 28.06.2019

  Waldek o to chodzi ze teraz wiesz wiecej niz wynikalo z oswiadczenia Spar International

 • Waldek 28.06.2019

  No właśnie redakcja zmieniła tekst. O co chodzi????

 • Yongman 28.06.2019

  Franek, to sobie zobacz co inne redakcje opublikowały i dopiero wtedy porownuj :) Nic tylko oswiadczenie Spar International. Tutaj przynajmniej masz szczegóły sprawy.

 • Franek 28.06.2019

  Dokładnie do rozwiązania sprawy jeszcze długa droga!Dziwi mnie tylko ze rano na WH inny komunikat o godz 12 już stawiający sprawę w innym świetle.

 • Ala 28.06.2019

  Zauważcie, że to tylko postępowanie zabezpieczające a nie główna rozprawa...

 • asd 28.06.2019

  Szkoda mi franczyzobiorców. Oby nie trafili z deszczu pod rynnę. Nie miejmy złudzeń, że ekipa z Wasz Sklep Spar to jacyś zbawcy rynku.

 • Janas 28.06.2019

  Z tego co mi wiadomo to już około 100 sklepów złożyło wypowiedzenia. Tak samo producenci i dostawcy wypowiadają umowy. Zatem jaka jest przyszłość Spar Polska bez sklepów, umów z producentami i dostawcami, bez prawa do marki???

 • Kolo 28.06.2019

  Kiedy koniec tej sagi i upadłość firmy bać pol, bo to już koniec.

 • Mały sklep 28.06.2019

  Myśle że już najwyższy czas aby Spar Polska zorganizował zapowiadane spotkanie z franczyzobiorcami.
  Przedstawił nam nowego inwestora z którym podobno podpisał list intencyjny i odpowiedział dlaczego nie wypłaca zaległych zobowiązań.

 • Franek Dolas 28.06.2019

  Panie Leszku jest światełko w tunelu. Franczyzobiorcy naprawdę chcą się dogadać. Ściągnij Pan nam ten łańcuch z szyi i puść nas wolno.

 • Adrian 28.06.2019

  Wreszcie!!! W tym wszystkim najgorzej mają franczyzobiorcy i ich rada, na którą Bać nasyła kolejne prokuratury! Oby to się wreszcie skończyło!

 • jazda-na-autostradzie 28.06.2019

  a dziś siedziba otwarta? :) LB ktokolwiek widział ktokolwiek wie

 • FB 28.06.2019

  Ok, to ten wyrok oznacza, że niesłusznie od lutego płacimy opłaty marketingowe - teraz musimy jako FB odzyskać niesłusznie zapłacone pieniądze. Oszustwo pierwszej klasy, a do tego buta i arogancja!!!

 • obserwator 28.06.2019

  Prawdziwego mężczyznę poznać po tym jak kończy...
  Zamykanie biura przed FB?

 • Pol 28.06.2019

  W końcu dobra informacja!!! Wreszcie Franczyzobiorcy SPAR będą mogli zbudować sieć z prawdziwego zdarzenia na zasadach partnerskich. To była długa batalia. Panie LB jeśli mogę coś Panu zasugerować na przyszłość - to proszę nauczyć się słuchać ludzi...

 • franczyzobiorca z zapomnianego regionu 28.06.2019

  Wreszcie się uwolnimy od despotycznych i irracjonalnych rządów LB.

 • to ja 28.06.2019

  Wreszcie Spar w Polsce stanie na nogi!

 • sparing 28.06.2019

  Pycha, brak pokory... To tylko część przyczyn, które zgubiły LB.
  To franczyzobiorcy tworzą sieć a nie Ty LB!!!

 • fran 28.06.2019

  To już wiemy dlaczego wczoraj biurowiec centrali Spar Polska był zamknięty. W tej sytuacji Panie Bać chyba trzeba wywiesić białą flagę i dogadać się z Franczyzobiorcami których swoim postępowaniem doprowadza Pan do bankructwa. W innym przypadku myślę że może się Pan spodziewać wielu pozwów sądowych o działanie na niekorzyść swoich partnerów franczyzowych. Na pewno będzie Pan musiał nam oddać pieniądze , które w tej sytuacji były niesłusznie przez Spar Polska pobierane za udzielanie prawa do znaku towarowego, którego od 22.02.2019 Pan nie ma

 • handlowiec 28.06.2019

  Brakło tylko ze strony LB dialogu z franczyzobiorcami...

 • kichasierobi 28.06.2019

  i co teraz, miało trwać to dwa lata, szybki ten sąd.

 • blackhorse 28.06.2019

  Brawo !!! Może to zakończy tą żenadę ze strony LB. LB zabarykadował się w swoim biurowcu i nie pozwala nikomu wchodzić do budynku. Wszystko po to, żeby nie przyjmować wypowiedzeń. Jakaś masakra. Ale teraz wypowiedzenia nie będą potrzebne, tylko odstąpienia :-D

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.