02.07.2020/20:20

Andrzej Gantner o nowej matrycy VAT: wielu dystrybutorów obniżkę VAT zachowa dla siebie

Zmiana matrycy VAT nie jest samą zmianą stawek. To też ujednolicenie sposobu naliczania VAT-u. Nowe zasady odciążają producentów od zastanawiania się, jak naliczyć stawkę VAT – wyjaśnia Andrzej Gantner, dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności w portalu money.pl.

- Moim zdaniem nowa matryca VAT jest dużym ułatwieniem dla przedsiębiorców, ale jeśli detaliści zdecydują się na oddanie części tego VAT-u, to troszeczkę to odczujemy – mówi o zapowiedziach sieci handlowych w sprawie obniżki cen niektórych produktów dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności.

Ekspert przypomniał, że to nie pierwszy przypadek w historii Polski, że VAT się zmienia. - I często do tej pory bywało tak, że jakaś część tej oszczędności jednak zostawała w sklepie i nie trafiała w całości do kieszeni konsumentów – powiedział Andrzej Gantner i dodał, że w dłuższej perspektywie może się jednak okazać, że wielu dystrybutorów obniżkę VAT zachowa dla siebie i po prostu zwiększy marżę na poszczególne produkty.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.