26.04.2017/10:41

Andrzej Gantner, PFPŻ: Ograniczenie handlu w niedziele uderzy w przemysł spożywczy

Andrzej Gantner, dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności przekonuje, że zakaz handlu w niedziele będzie bardzo niekorzystny także dla producentów żywności. Szczególnie niebezpieczne mogą być zapisy zakazujące tzw. czynności okołosprzedażowych. Zatrzymanie pracy całego przemysłu, wraz z logistyką i eksportem, od godz 20.00 w sobotę do 6.00 w poniedziałek przyniosłoby branży niewyobrażalne straty.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

9 komentarzy

 • tomeczek 10.05.2017

  Naprawdę chcecie, żeby wasza żabka pod blokiem albo odido jedyne we wsi się zamknęło w niedziele, a własciciel zbankrutował? Możemy uniknąć tego ponurego scenariusza
  https://secure.avaaz.org/pl/petition/Prezes_Partii_Prawo_i_Sprawiedliwosc_Jaroslaw_Kaczynski_Ratujmy_male_polskie_sklepy_franczyzowe_przed_zakazem_handlu_w_n/?pv=7

 • mariusz22 08.05.2017

  No i gdzie to legendarne wsparcie pis dla polskiego drobnego handlu ja się pytam!!!! Bo zakaz handlu to żadne wsparcie

 • małek 07.05.2017

  Pracownicy powinni mieć w niedziele wolne, z tym się zgadzam, ale jak ja jestem właściciele sklepu, nikogo nie zmuszam do pracy, ale sam staje za ladą to dlaczego wg tej ustawy nie będę mógł tego robić? Bo mam ABC w logo?

 • ja 01.05.2017

  Niektórzy pisowcy sami przyznają, że Solidarność przegiełą z tym zakazem i on nie ma szans być procedowany

 • Mm 27.04.2017

  Wolna niedziela się należy handlowcom,sprzedawcom,kasjerom itp.Może chcą takie paniusie,które pracują w urzędach się zmienić,może na miesiąc ciekawe jakie wnioski wyniosą?!Moda stała się na weekendowe chodzenie po galeriach.Tragedia by się stała kiedy galerie zostały by zamknięte.Podam przykład,byłam świadkiem z któryś ze sklepów dość dawno temu.Zbliżały się święta Bożego Narodzenia,klientka zapytała panią sprzedaczynie"w święta jak jest otwarta galeria?" pani grzecznie odpowiada że to czas świąteczny więc będzie zamknięte,klientka oburzona i uniosła głos mówiąc"to co ja będę robić w tym czasie"

 • aga 27.04.2017

  Każda praca ma swoją specyfikę, w handlu pracuje się w weekendy. Podejmując decyzję o pracy w sklepie wszyscy o tym wiedzą. Policjant również wie, że będzie pracował na okrągło, nawet w święta. No właśnie - traktujmy się poważnie. Myślę, że "Katuszka", która pisze o urzędasach, też bardzo chętnie usiadłaby za biurkiem choć teraz używa pejoratywnie brzmiącego słowa (zaznaczam, że nie jestem urzędasem).

 • 12 27.04.2017

  pieprzy aż przykro ,wszystkie Państwa zachodnie zamykają w niedziele i święta,,są dni robocze na zakupy i wystarczy.

 • Katuszka0407 26.04.2017

  Jeżeli nie będzie wolnych niedziel od handlu to uważam że wszystkie urzędy miejskie, skarbowe, zus, komendy, i wiele innych instytucji ,które są zamknięte przez niedzielę oraz sobotę - otwórzmy. Może akurat znajdą się chętni, którzy chcą zarejestrować pojazd z urzędzie miejskim, zapłacić podatek w urzędzie , załatwić coś w zusie czy iść do spółdzielni mieszkaniowej. Niech te urzędasy też mają zawalone weekendy oraz zmiany w tygodniu. Trudno , traktujmy się wszyscy poważnie. A to że są straty ....straty są i zawsze były. Ile markety wyrzucają w tygodniu jedzenia to się w głowie nie mieści. po co sprzedaż pracownikowi za pół ceny albo 1/4 jako można za darmo wyrzucić i jeszcze zapłacić za wywóz śmieci. Żenada.

 • maro 26.04.2017

  Zgadzam się ze sklepikarzami i podpisuje ich petycję, nie może być tak, że rząd jakąś grupę przedsiębiorców ma centralnie gdzięś
  https://secure.avaaz.org/pl/petition/Prezes_Partii_Prawo_i_Sprawiedliwosc_Jaroslaw_Kaczynski_Ratujmy_male_polskie_sklepy_franczyzowe_przed_zakazem_handlu_w_n/

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.