05.09.2020/10:01

Antymaseczkowcy skrzykują się na zakupy w sklepach. Po podwarszawskiej Ikei planują akcję w Auchan w Rzeszowie

Grupy osób nawołują na portalach społecznościowych do dokonywania wspólnych zakupów bez maseczek na twarzach. Portal nowiny24.pl podaje nazwy dwóch takich antymaseczkowych grup na Facebooku, liczących już ponad 500 osób.

Antymaseczkowcy z Rzeszowa planują zbiorowe zakupy w sobotę, 5 września w sklepie Auchan w Krasnem. Według administratora jednej z grup, „rozporządzenia są bezprawne i niezgodne z Konstytucją RP”. Osoba ta uważa, że pracownicy sklepów nie znają prawa i robią się problemy, a wszystkiemu winy jest rząd.

Wcześniej pojedyncze osoby na Facebooku zachęcały do szturmów na Ikeę po tym, jak aktor Tomasz Karolak zakomunikował, że nie wpuszczono go do meblowego sklepu bez maseczki. Jedna z osób na portalu społecznościowym zamieściła relację z przepychanki słownej z ochroną Ikei, ale z komentarzy wynika, że frekwencja nie dopisała.

Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich informował już w maju br., że nakaz zakrywania ust i nosa w miejscach ogólnodostępnych wydano z naruszeniem zasad tworzenia prawa. Zgodnie z Konstytucją powinna to bowiem przewidywać ustawa, a nie rozporządzenie rządu. W komunikacie Rzecznika Praw Obywatelskich zawarto zastrzeżenie: „nie ma podstaw do twierdzenia, że powszechne stosowanie maseczek nie było skutecznym środkiem ograniczającym rozprzestrzenianie się wirusa. Czuje się jednak zobligowany do zwrócenia uwagi premierowi, że Rada Ministrów wprowadziła ten nakaz z przekroczeniem ustawowego upoważnienia.”

Tymczasem media coraz częściej informują o zamieszaniu prawnym związanym z obowiązkiem noszenia maseczek, m.in. o wyroku sądowym, w wyniku którego kasjerka została ukarana za nieobsłużenie klienta bez maseczki. Kolejnym szeroko komentowanym incydentem była sytuacja, kiedy ochrona sklepu budowlanego Leroy Merlin nie chciała wpuścić klientki bez osłony twarzy. Kobieta zdjęła majtki, które następnie założyła na twarz. Udostępniony w Internecie film stał się hitem.

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • Jas 19.09.2020

  Wezwać na pomoc białoruską milicję.
  Oni potrafią zrobić z takimi kretynami porządek. Chcą zdychać niech zdychają, ale sami!

 • Jas 19.09.2020

  Wezwać na pomoc białoruską milicję.
  Oni potrafią zrobić z takimi kretynami porządek. Chcą zdychać niech zdychają, ale sami!

 • bolo 07.09.2020

  Z jednej strony normalnie myślący człowiek nie będzie niszczył swojego zdrowia nieprawnym kagańcem ale z drugiej to dobrze, że jest dużo półgłówków zmanipulowanych pseudomediami. Ci na razie noszą tylko maski a jak góra powie, że to za mało, to staną w kolejce na szczepienia i chipy. I dopiero wtedy sie okaże kogo plandemia najpierw powoła do św. Piotra :-)

 • adam 06.09.2020

  Te grupy na fb oblegane są przez ameby umysłowe, banda idiotów i tyle, robią tylko problem sklepom, oby was dopadła selekcja naturalna

 • inga 05.09.2020

  a wezwać policje , mandaty karne utemperują niejednego ignoranta ignorującego bezpieczeństwo pracowników sklepu

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także