17.08.2020/19:36

Anwim chce przejąć stacje paliw, które działały przy sklepach Tesco. Jest wniosek do UOKiK

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) poinformował, że 12 sierpnia Anwim złożył wniosek w sprawie nabycia części mienia firmy Snowfinch 17.

Przedmiotem zgłoszenia jest zamiar koncentracji polegającej na nabyciu przez spółkę Anwim S.A. z siedzibą w Warszawie części mienia: Snowfinch 17 spółka ograniczoną odpowiedzialnością Wroclaw sp.k. z siedzibą w Warszawie, Snowfinch 17 spółka ograniczoną odpowiedzialnością Warsaw Stalowa Property sp.k. z siedzibą w Warszawie oraz Snowfinch 17 spółka ograniczoną odpowiedzialnością Lublin Property sp.k. z siedzibą w Warszawie, obejmującego prawo do korzystania z nieruchomości zabudowanych stacjami paliw, w drodze zawarcia umów dzierżawy. Powyższe stanowi koncentrację w rozumieniu art. 13 ust. 2 pkt 4 ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów. – czytamy w komunikacie UOKiK.

Głównym przedmiotem działalności Anwim jest hurtowa sprzedaż paliw płynnych oraz detaliczna sprzedaż paliw na stacjach własnych oraz partnerskich w ramach sieci stacji paliw Moya. Obszar działalności Anwim obejmuje terytorium Polski.

Spółki z grupy Snowfinch działają na rynku wynajmu powierzchni handlowych i usługowych w centrach handlowych oraz zarządzania wielkoformatowymi obiektami handlowymi w Polsce.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także