17.11.2020/14:25

Aplikacja mobilna CCC ma już 3 mln użytkowników

Aplikacja mobilna sieci sklepów obuwniczych CCC przekroczyła liczbę 3 milionów pobrań przez klientów. Tygodniowo liczba użytkowników narzędzia wzrasta średnio o 100 tys. użytkowników.

Aplikacja dostępna jest aktualnie na sześciu rynkach - w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii, Austrii i na Węgrzech, a w planach jest ekspansja do kolejnych krajów. W ostatnim czasie aplikacja CCC została rozbudowana o funkcję esize.me, tj. możliwość wykorzystania skanu stopy do rekomendacji odpowiednego rozmiaru obuwia przez asystenta esize.me (na razie dla platformy IOS, wkrótce Android).

- W ciągu minionych dwóch tygodni dostrzegaliśmy spadające traffiki w sklepach stacjonarnych przy jednoczesnym nawet trzycyfrowym wzroście w kanałach e-commerce - podkreśla Michał Pachnik, Head of Ecommerce Campaigns & Mobile APP w CCC. - Do aplikacji zagląda co miesiąc ponad milion użytkowników. W obliczu zamknięcia galerii handlowych jeszcze mocniej koncentrujemy się na kanałach mobilnych. Aplikacja CCC ułatwia nam podtrzymywanie kontaktu z klientem, któremu chcemy dostarczać coraz to nowych udogodnień i ciekawe doświadczenia zakupowe - dodaje Pachnik.

Skaner esize.me dostępny w aplikacji CCC pomaga dopasować obuwie bez konieczności przymierzania, ponieważ raz wykonany i wgrany do systemu skan stopy zapamiętywany jest w aplikacji i dzięki temu system może rekomendować klientowi "właściwe" produkty.

Inne funkcje dostępne w aplikacji to m.in. wyszukiwanie obuwia zdjęciem (visual search), możliwość sprawdzenia dostępności produktów w sklepach stacjonarnych, dostęp do mobilnej wersji karty Klubu CCC czy możliwość dołączenia do niego. Użytkownicy aplikacji mają także dostęp do sekcji inspiracyjnej, w której materiały przygotowują influencerzy i redaktorzy z magazynów modowych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także