12.05.2020/13:01

Ardanowski grozi palcem w związku z podwyżkami cen! Możliwe wprowadzenie cen maksymalnych

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski zwrócił się do UOKiK z prośbą o analizę struktury cen żywności. Ostrzegł także przed możliwością skorzystania z mechanizmu cen maksymalnych.

– Wystąpiłem do prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o przeanalizowanie aktualnej struktury cen żywności, ze szczególnym uwzględnieniem rynku drobiu, wieprzowiny i warzyw - przekazał Ardanowski

Szef resortu rolnictwa twierdzi, że "nie ma istotnych powodów do znacznego wzrostu cen tych produktów".

- Poprosiłem prezesa UOKiK, żeby sprawdził, co powoduje wzrost tych cen, jeżeli mamy dziś do czynienia z bardzo niską ceną energii elektrycznej, bardzo niskimi cenami paliw oraz brakiem wzrostu, a raczej ze spadkiem płac – zaznaczył minister Ardanowski.

Jak czytamy w komunikacie MRiRW, "wiosną normalny jest wysoki poziom cen np. truskawek, gdyż są to pierwsze zbiory w roku i dotyczą owoców spod osłon". Zarazem Ardanowski przestrzegł przed "przed porównywaniem cen produktów nieporównywalnych, jak np. ziemniaków i batatów".

– Jeżeli po dokładnej analizie okaże się, że wzrosty cen są nieuzasadnione to muszą zostać zastosowane odpowiednie kary wobec winnych. Nie wykluczam też, że jeżeli okaże się to konieczne, to zostanie wdrożony przez UOKiK mechanizm wyznaczania ceny maksymalnych – dodał Jan Krzysztof Ardanowski.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Igi 16.05.2020

    Ardanowski jest nieobliczalny, ale lojalny.

  • TM 14.05.2020

    Ja wiem, że ministrowie pracują dla naszego dobra, za nasze (z podatków) pieniądze, ale czy nie można zatrudniać ludzi, którzy chociaż trochę znają się na robocie.

  • Dark 13.05.2020

    Nie ma powodów? Inflacja szaleje od kilkunastu miesięcy. I to wcale nie w związku z COVID. Wszystko drożeje, pensja minimalna, prąd, surowce. Jedynie paliwo potaniało.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.