10.10.2018/10:22

Argeta, lider rynku pasztetów w Europie, wchodzi do Polski

Dostępna w 28 krajach marka pasztetów Argeta wchodzi na polski rynek. Oficjalnym dystrybutorem produktów jest  Wytwórnia Octu i Musztardy w Parczewie.

Pasztety mięsne Argeta można kupić m.in. w takich krajach jak Słowenia, Austria, Szwajcaria, Macedonia, Bośnia i Hercegowina oraz w Kosowie i Chorwacji. Według danych Nielsena odnoszącego się do sprzedaży detalicznej, we wrześniu 2018 roku Argeta została numerem 1 wśród pasztetów mięsnych w Europie.

Przedstawiciele marki zapewniają, że pasztety Argeta przełożą się na zwiększenie wartości koszyków zakupowych. Powołują się na badanie rynkowe, z których wynika, że 86% konsumentów podoba się smak prowadzącego indeksu Argety, a 83% jest gotowych go kupić. Połowa pytanych kupiłaby go oprócz swoich zwyczajowych zakupów, co oznacza większy obrót dla sklepu i lepszą marżę na cm kw.

Pasztety mają dobry smak, łatwo się smarują, powstają na bazie wysokiej jakości mięsa, naturalnych przypraw i olejów roślinnych. Nie ma w nich konserwantów, sztucznych barwników, sztucznych wzmacniaczy smaku oraz glutenu.

Wprowadzeniu marki na rynek towarzyszyć będzie intensywne wsparcie reklamowe. Według przedstawicieli Argety informacja o nowości dotrze do 80% polskich konsumentów.

- Cieszy nas, że wymagającym polskim konsumentom możemy zaoferować produkt tak wysokiej jakości. Argeta jest prowadzącym na rynkach w Europie pasztetem mięsnym, co zawdzięcza naturalnym składnikom i doskonałemu smakowi oraz konsystencji. Badania konsumenckie wykazały, że możemy być całkowicie pewni, że polscy konsumenci polubią Argetę i będą ją kupować – komentuje Matej Hojnik, dyrektor WOM Parczew.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Anna11998 29.05.2020

    Bardzo smaczny. Kupuję regularnie.

  • leszek 15.10.2018

    Otwórz oczy.....:P

  • gienek 15.10.2018

    Sorry, słabo to widzę....

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.