27.11.2019/09:53

Arhelan wchodzi do Warszawy. Sieć przyspiesza rozwój i zbliża się do 100 sklepów [TYLKO U NAS]

Polska sieć sklepów Arhelan, którą w tej chwili tworzy 95 placówek, idzie jak burza. Z nieoficjalnych informacji portalu wiadomoscihandlowe.pl wynika, że już niedługo Arhelan wejdzie do Warszawy. W planach ma otwarcie co najmniej czterech sklepów w aglomeracji warszawskiej.

Od lipca 2018 r. Arhelan otworzył 26 nowych sklepów, a pod koniec listopada zapowiedziano otwarcie następnych dwóch w Siedlcach i w Bielsku Podlaskim. Jak dowiedział się nieoficjalnie portal wiadomoscihandlowe.pl, Arhelan planuje rozszerzyć działalność o aglomerację warszawską. Niedługo szyld Arhelana może zawisnąć nad czterema sklepami zlokalizowanymi na obrzeżach warszawskiego Żoliborza, w prawobrzeżnej dzielnicy Rembertów i Miedzeszyn oraz w podwarszawskiej miejscowości Józefów.

Jeszcze na początku listopada Marek Bodynek, prezes Arhelana, zapytany przez wiadomoscihandlowe.pl o rozszerzenie zasięgu o województwo mazowieckie mówił: "Rozmowy mające na celu otwarcia sklepów pod marką Arhelan w nowych lokalizacjach prowadzimy z wieloma podmiotami gospodarczymi. Wszystkie one objęte są klauzulami poufności". To samo powiedział nam wczoraj. 

Prezesa Bodynka pytaliśmy również konkretnie o to, czy Arhelan przejmie placówki po delikatesach M&L - takie nieoficjalne informacje docierały bowiem do naszej redakcji. Prezes Arhelana nie udzielił konkretnej odpowiedzi na to pytanie. Warto jednak zauważyć, że wszystkie lokalizacje sklepów, którymi Arhelan jest zainteresowany, pokrywają się z delikatesami M&L. Te z kolei od dłuższego czasu zmagają się z problemami.

Na początku września informowaliśmy, że sieć M&L ma poważne zaległości płatnicze wobec dostawców i pozbywa się części placówek. Zastrzegający anonimowość menedżer jednej z firm współpracujących z siecią powiedział nam wtedy, że M&L Delikatesy mają znaczne zaległości płatnicze. Na skutek braku płatności bieżących zobowiązań, dostawy towaru do sklepów tej sieci zostały zablokowane. Co najmniej kilkunastu kontrahentów miało zawiesić zaopatrzenie do sklepów M&L Delikatesy, do czasu uregulowania przez spółkę zaległych płatności.

Sieć delikatesów M&L jeszcze do niedawna tworzyło 12 sklepów. Jeszcze dwa miesiące temu internauci skarżyli się na braki w asortymencie i świecące pustkami półki w warszawskim sklepie na ulicy Kinowej i nieświeże towary w sklepie przy ulicy Strumykowej. Oba te sklepy już nie działają. Nie jest prowadzona również sprzedaż w sklepie przy ulicy Łukowskiej.

Tymczasem Arhelan rozwija się w imponującym tempie. Od lipca 2018 roku sieć otworzyła 26 sklepów własnych, a od 28 listopada powiększy się o dwie kolejne placówki: w Siedlcach i Bielsku Podlaskim. Podlaska firma preferuje sklepy o powierzchni sprzedaży 300-500 mkw., stawia na świeże produkty, owoce, nabiał i mięso dobrej jakości.

Dodaj komentarz

7 komentarzy

 • $$ 09.12.2019

  Czy wie ktoś w jaki sposób arhelan nabył te sklepy od tych ludzi którzy są winni mi pieniądze??

 • sąsiad wawer 06.12.2019

  dobrze że arhelan ma kasę, towar i meble, będzie z czego zabierać ha ha

 • Marek 05.12.2019

  Uważajcie ta firma od sklepów sprzedaje swoje biznesy a nie płaci zobowiązań.

 • ter 02.12.2019

  Co znaczy nazwa tego sklepu?

 • windykacja 02.12.2019

  Lepiej powiedzcie kiedy zapłacą te delikatesy pieniądze dostawcom, chyba że arhelan zapłaci

 • Maria 28.11.2019

  Panie Marku, to że Agnieszka W. jest koleżanką Pana to może i dobrze bo ma wielu kolegów, ale nie pomyślała bym że Pana tak oślepi. Za co Pan zapłacił? Proszę się zastanowić. Nie ma pracowników a jak są to za chwilę ich nie będzie, obroty są bardzo słabe, sprawdzi Pan bieżący obrót taki prawdziwy, porozmawia Pan z pracownikami.

 • Ph 28.11.2019

  ha ha kupili trupa w szafie :) menele delikatesy - beda problemy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.