12.01.2017/13:15

Arteta pozywa Kooperol. Wojna M.E.A.L. z Top Food

Toczy się spór między Artetą, właścicielem marki M.E.A.L. – militarnych dań gotowych i konserw oraz firmą Kooperol należącą do grupy kapitałowej Graal. We wrześniu 2016 Arteta złożyła wniosek do sądu o udzielenie zabezpieczenia produktów marki Top Food ze względu na ich podobieństwo do wprowadzonych pół roku wcześniej produktów marki M.E.A.L.

Podobieństwo etykiet Fasolki po bretońsku oraz Grochówki wojskowej Top Food obejmowało kolorystykę etykiety, czcionkę oraz elementy graficzne, które wg. Arteta wprowadzają konsumenta w błąd i stanowią czyn nieuczciwej konkurencji. Produkty były dostępne m.in w sieci Biedronka.

W październiku 2016 Sąd Okręgowy w Warszawie XVI Wydział Gospodarczy podzielił argumentację Powoda i postanowił o zabezpieczeniu produktów Top Food oraz o zakazie wprowadzania ich do obrotu. Produkty zostały zabezpieczone przez komornika w magazynach firmy Kooperol.

W grudniu 2016 firma Arteta wystosowała pismo procesowe ze względu na trwające naruszenia ze strony firmy Kooperol, która nadal wprowadzała produkty Top Food Fasolka po bretońsku oraz Grochówka Wojskowa, tym razem w kolorze żółto – brązowym z tą samą etykietą.

W kolejnych miesiącach spodziewane jest rozpoczęcie procesu sądowego w tej sprawie.

M.E.A.L. to marka militarna, obejmująca m.in. takie produkty jak: dania gotowe, konserwy mięsne. Produkty M.E.A.L. cechuje wysoka kaloryczność i treściwość, duże porcje i metalowe opakowania, które sprawdzą się nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach polowych. Część przychodów ze sprzedaży produktów M.E.A.L. przekazywana jest na działalność statutową Fundacji Byłych Żołnierzy Jednostki Specjalnej GROM.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • smakosz 23.12.2018

    Top meal golonko w kapuście - syf, woda jak w zupie i mięsa może ze 5 dkg. Po zjedzeniu wymioty. NIE POLECAM !!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.