10.10.2016/22:25

Asahi chce zapłacić 4,8 mld USD za Kompanię Piwowarską i aktywa SABMiller w Europie Wschodniej

Japoński koncern browarniczy Asahi Group Holdings planuje zaoferować ponad 500 mld jenów (czyli ponad 4,8 mld USD) za aktywa Grupy SABMiller w pięciu krajach Europy Wschodniej, czyli w Czechach, Polsce, na Węgrzech, Słowacji i Rumunii.

Już za kilka dni koncern Anheuser-Busch InBev sfinalizuje przejęcie browaru SABMiller. Tuż po zamknięciu transakcji ruszy sprzedaż browarów należących do SABMillera w Czechach, Polsce, na Węgrzech, Słowacji i Rumunii. Do transakcji - oprócz Japończyków z Asahi - chce przystąpić także kilku innych oferentów są wśród nich firmy z branży (Maspex), producenci napojów, a także fundusze inwestycyjne. Zamknięcie sprzedaży może nastąpić na wiosnę 2017 r.

Dotychczas japońska Grupa Asahi koncentrowała się na rynkach Azji i Oceanii. Sprzedaż poza Japonią stanowiła około 20 proc. przychodów grupy Asahi. Inwestycja w Europie Wschodniej spowoduje, że skokowy wzrost sprzedaży zagranicznej i będzie największą akwizycją japońskiego koncernu w historii.

Nikkei

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.