14.09.2016/12:20

ASM Group debiutuje na głównym parkiecie

14 września na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie zadebiutowała notowana do tej pory na NewConnect spółka ASM Group S.A. Był to 12 tegoroczny debiut na rynku regulowanym warszawskiej giełdy. Tym samym ASM Group jest 482 spółką notowaną na tym rynku oraz 6, która przeszła z NewConnect na główny parkiet GPW.

Akcje ASM Group zadebiutowały dziś na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych. Oferującym był Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

ASM Group to lider w outsourcingu usług wsparcia sprzedaży w Polsce. Spółka świadczy kompleksowe usługi z zakresu: merchandisingu, outsourcingu sił sprzedaży, field marketingu oraz badań marketingowych. Swoim zasięgiem obejmuje rynek polski i włoski. Z usług spółki korzysta już ponad 600 klientów.

Do obrotu na rynku regulowanym zostało dopuszczonych 57.019.642 akcji ASM Group S.A.

- Wierzę, że przeniesienie notowań akcji na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych oraz realizacja naszych strategicznych planów, które będą miały wpływ na wzrost wyników w przyszłości, przełożą się na większe zainteresowanie inwestorów – powiedział Adam Stańczak, prezes zarządu ASM Group.

Strategia rozwoju ASM Group zakłada rozwój grupy kapitałowej poprzez akwizycje i ekspansję zagraniczną. Głównym założeniem Spółki jest uzyskanie czołowej pozycji wśród podmiotów świadczących kompleksowe usługi wsparcia sprzedaży w Europie. Aktualnie firma prowadzi działalność w Polsce i we Włoszech.

Na rynku NewConnect ASM Group była obecna od 2013 roku. Prace nad przeniesieniem notowań na rynek główny GPW rozpoczęły się jeszcze w 2014 r. W grudniu 2014 r.  spółka złożyła Prospekt do Komisji Nadzoru Finansowego, który został zatwierdzony 16 września 2015 r. Przeniesienie odbyło się bez emisji, ani sprzedaży akcji.

ASM Group jest spółką holdingową, zarządzającą grupą kapitałową, w skład której wchodzą spółki zależne, specjalizujące się w świadczeniu kompleksowych usług wsparcia sprzedaży i outsourcingu. ASM działa na terenie Polski oraz Włoch. Grupa kapitałowa prowadzi swoją aktywność w ramach czterech linii biznesowych: merchandisingu, outsourcingu sił sprzedaży,  field marketingu oraz badań marketingowych. Z usług firmy  korzysta ponad 600 klientów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.