17.02.2017/08:38

Auchan będzie otwierał sklepy convenience na stacjach paliw

Jak podaje Romania Journal, francuski detalista nawiązał współpracę z rumuńską siecią stacji benzynowych Petrom. W ramach programu pilotażowego 2021+ firma zamierza otwierać minimarkety na stacjach tej sieci. Termin rozpoczęcia projektu nie został jeszcze podany.

Projekt zakłada, że obiekty znajdujące się na 399 stacjach sieci Petrom, której operatorem jest koncern OMV, otwierane będą sklepy convenience Auchana, prawdopodobnie pod szyldem A2Pas. Pod takim szyldem działają podobne sklepy Auchana we Francji.

Auchan ma w Rumunii 33 hipermarkety. Ostatnie otwarcie miało miejsce w 2015 r. w miejscowości Brasov. Od kilku lat firma zgłasza zainteresowanie rozwojem w Rumunii segmentu proximity, z małymi sklepami położonymi blisko dużych osiedli mieszkaniowych i w centrach miast.

Nasza strategia opiera się na rozwoju poprzez współpracę. Chcemy rozszerzać ofertę naszych stacji benzynowych dzięki partnerstwu z Auchan – powiedziała mediom Mariana Gheorghe, prezes Petrom.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.